Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h NW
H 1 • L 0
1C
Pon
1C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeTrwają prace remontowe na dworcach w okolicach Bydgoszczy. „Koszt inwestycji to prawie 55 milionów złotych”
Przewozy Regionalne EN57
24.12.2017 | 09:16

Trwają prace remontowe na dworcach w okolicach Bydgoszczy. „Koszt inwestycji to prawie 55 milionów złotych”

Zakończył się pierwszy etap prac. Całość inwestycji ma się zamknąć w przyszłym roku.

Na zdjęciu: Dzięki zmianom ma poprawić się ruch pociągów pasażerskich i towarowych na Węglówce w okolicach Bydgoszczy.

Fot. Leszek Grabowski/Archiwum

PKP inwestuje ponad 53 miliony złotych. Polskie Linie Kolejowe poinformowały o zakończeniu pierwszego etapu prac na torach w okolicach Bydgoszczy, na tak zwanym północnym szlaku Magistrali Węglowej.

Zakończył się pierwszy etap prac na odcinku Nowa Wieś Wielka – Brzoza Bydgoska. Jak poinformowało PKP w swoim komunikacie, pasażerowie mogą już korzystać z nowego peronu w Chmielnikach Bydgoskich. – Nowa lokalizacja jest korzystniejsza dla mieszkańców okolicznych miejscowości – dodaje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy Polskich Linii Kolejowych.

Na peronie zostało zamontowane nowe oświetlenie, a także odpowiednio je oznakowano dla osób z ograniczoną mobilnością. To nie koniec zmian, bo niebawem PLK przebuduje także drugi peron, między nimi zostanie wybudowane nowe przejście między peronami wyposażone w rogatki, które zwiększą poziom bezpieczeństwa podróżnych, a także w nowe ławki, wiaty i gabloty informacyjne z rozkładami jazdy.

Rzecznik Siemieniec przekazał, że w ramach pierwszego etapu prac, zostało wymienionych blisko 7 km torów oraz sieć trakcyjna wraz ze słupami na odcinku Nowa Wieś Wielka – Brzoza Bydgoska. Podczas drugiego etapu, prace obejmą drugi tor.

Równolegle, PKP zaplanowało przebudowę peronów na przystanku Rynkowo Wiadukt, a w toku są już prace na odcinku Bydgoszcz Główna – Maksymilianowo. Wymieniana jest  sieć trakcyjna i uzupełniany tłuczeń. W styczniu wykonawca rozpocznie wymianę toru. Kontynuowana jest  przebudowa 3 przepustów oraz rozpocznie się przebudowa wiaduktu kolejowego w pobliżu przystanku Rynkowo Wiadukt. Prace prowadzone są przy utrzymanym ruchu pociągów jednym torem.

Aby zwiększyć przepustowość linii na szlaku Terespol Pomorski – Laskowice Pomorskie remontowany jest także wiadukt. Roboty prowadzone są w ramach zadania inwestycyjnego „Prace na linii kolejowej C-E 65 na odcinku Zduńska Wola Karsznice – Bydgoszcz – Tczew”. Zakończenie wszystkich prac planowane jest w III kwartale 2018 r. Prace na remontowanych szlakach pozwolą na jazdę do 160 km/h dla składów osobowych i 120 km/h dla towarowych. Wartość robót to 53,8 mln zł. Inwestycja realizowana jest ze środków budżetowych.

Dzięki zmianom ma poprawić się ruch pociągów pasażerskich i towarowych na Węglówce w okolicach Bydgoszczy.

 


Powiązane treści