Bydgoszcz
-1C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 0 • L -3
8C
Czw
10C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
14C
Pon
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTrzeci z serii biegów na orientację. W niedzielę w Mariampolu
Bydgoszcz na Orientację_ mat. organizatora
18.01.2019 | 21:13

Trzeci z serii biegów na orientację. W niedzielę w Mariampolu

Bieg odbędzie się w najbliższą niedzielę w Mariampolu.

Na zdjęciu: Niedzielny bieg odbędzie się w Mariampolu.

Fot. Mat. organizatora

Jesienno-zimowy cykl biegów Bydgoszcz na Orientację trwa w najlepsze. Trzecie wydarzenie w ramach serii odbędzie się już w najbliższą niedzielę (20.01.) w Mariampolu.

Cykl składa się z sześciu biegów w Bydgoszczy i okolicach. Oprócz tego niedzielnego, dwie takie imprezy odbędą się w lutym (10.02 i 24.02) oraz jedna w marcu – 10.03. Wcześniejsze biegi odbyły się 2 grudnia i w Nowy Rok.

W zależności od stopnia zaawansowania, można wystartować na jednym z trzech dystansów. Najkrótszy dystans jest do pokonania z dziećmi, bądź też można wystąpić w grupie. Zadaniem uczestników jest odnalezienie wszystkich punktów, które są  wyznaczone na otrzymanej przed startem mapie. Punkty w lesie oznaczone są biało-pomarańczowym lampionem. Po ich odnalezieniu zawodnik musi potwierdzić swoją obecność na nim.

Krótka trasa niedzielnego biegu będzie miała dystans 3260 metrów, średnia – 5760 m, a najdłuższa – 7860 m. Baza niedzielnych zawodów mieścić się będzie w Jarużynie, niedaleko skrzyżowania ulic Krakowskiej i Starowiejskiej. Pierwsi zawodnicy wystartują już o 10:00. Start zawodników/zespołów na każdej trasie będzie się odbywał co 1 minutę.

Więcej informacji na temat tego jak i innych edycji cyklu Bydgoszcz na Orientację można znaleźć na stronie internetowej akcji: www.bno.bydgoszcz.pl.


Powiązane treści