Trzecia porażka Artego. Bydgoszczanki przegrały w Polkowicach

Dodano: 04.02.2018 | 22:55
artego bydgoszcz

Bydgoszczanki przegrały trzeci mecz w tym sezonie ligowym.

Na zdjęciu: Dragana Stanković (na zdjęciu z piłką) i jej koleżanki z Artego przegrały w Polkowicach.

Koszykarki Artego Bydgoszcz doznały trzeciej porażki w tym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet. Podopieczne Tomasza Herkta w meczu 17. kolejki przegrały na wyjeździe z CCC Polkowice 71:81.

Obie drużyny rywalizowały ze sobą w Gdyni, podczas turnieju finałowego Pucharu Polski. Wówczas wyraźnie lepsze były bydgoszczanki, które wygrały 77:68 i sięgnęły wówczas po historyczny triumf w tych rozgrywkach. W polkowickim zespole ostatnio doszło także do zmiany szkoleniowca. Greka George’a Dikeoulakosa zastąpił Karol Kowalewski.

Bardzo wyrównana była pierwsza kwarta tego spotkania, w którym obie drużyny długo walczyły kosz za kosz. Po celnych rzutach Gajdy i Fagbelne, polkowiczanki odskoczyły na siedem punktów przewagi (15:8), ale bydgoszczankom udało się doprowadzić do remisu i pierwsze dziesięć minut spotkania zakończyło się remisem 21:21. Oba zespoły miały wysoki procent skuteczności w rzutach z gry (odpowiednio CCC – 58%, Artego – 66%). To, co rzucało się w oczy to jednak dominacja polkowickiego zespołu na tablicach. Koszykarki gospodyń zebrały w pierwszej kwarcie dziewięć piłek, a bydgoszczanki – tylko trzy.

Na początku drugiej kwarty, to Artego uzyskało minimalną przewagę (26:24), gdy zza linii 6,75 m trafiła McBride, a chwilę później punkty spod kosza dołożyła także Stanković. Miejscowym udało się odrobić stratę, a potem powiększyć swoją przewagę (36:28). Imponowała skutecznością w rzutach z półdystansu Spanou, która w całym meczu zdobyła 16 punktów.

W drugiej połowie, podopieczne trenera Kowalewskiego kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. W końcówce trzeciej kwarty Artego zbliżyło się co prawda na dwa punkty straty (55:57), ale CCC nie dało sobie wydrzeć zwycięstwa z rąk. Bydgoszczanki wyraźnie przegrały walkę o zbiórki na tablicach (19:42). Miały też niższy procent skuteczności w rzutach z gry (57%) od rywalek (61%).

ENERGA BASKET LIGA KOBIET – 17. KOLEJKA – 4.02.2018 R.
CCC POLKOWICE – ARTEGO BYDGOSZCZ 81:71 (21:21, 24:19, 15:15, 21:16)

CCC: Fagbenle 22 (12 zb.), Spanou 16 (1×3, 10 zb.), Clark 14 (9 zb., 5 as.), Gajda 8 (2×3), Bojović 7 (5 zb.) – Leciejewska 5, Sandrić 5 (1×3), Stankiewicz 4, Dikeoulakou.

ARTEGO: Stallworth 23 (5 f.), McBride 16 (2×3, 7 as.), O’Neill 14, Stanković 8 (6 zb.), Międzik 3 (1×3) – Adamowicz 3 (1×3), Żurowska-Cegielska 2, Szott-Hejmej 2.

Sędziowali: Marcin Kowalski, Karina Pełka, Jan Piróg.
Komisarz BLK: Eugeniusz Kuglarz.