76% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 12 • L 11
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTrzecia porażka w czwartym sparingu. Enea Astoria uległa Asseco Arce Gdynia
17-07-2020_koszykówka, sparing_Enea Astoria Bydgoszcz - Legia Warszawa_ Ryszard Wszołek (73)
31.07.2020 | 20:01

Trzecia porażka w czwartym sparingu. Enea Astoria uległa Asseco Arce Gdynia

Na zdjęciu: Bydgoscy koszykarze ulegli w sparingu Asseco Arce Gdynia.

Koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz doznali trzeciej porażki w czwartym meczu kontrolnym przed startem nowego sezonu Energa Basket Ligi. Zespół Artura Gronka uległ w Skarszewach Asseco Arce Gdynia.

Po dwóch porażkach z Legią Warszawa oraz pokonaniu w sparingu Anwilu Włocławek, bydgoscy koszykarze w czwartym sparingu zmierzyli się z Asseco Arką Gdynia. Zespół Artura Gronka wygrał pierwszą kwartę 34:18. Jeszcze po trzech kwartach było 74:67 dla bydgoszczan, ale ostatecznie skuteczniejsi w meczu byli gdynianie. Asseco Arka wygrała cały mecz 105:104. Najskuteczniejsi w bydgoskim zespole dzisiaj byli Corey Sanders – 25 punktów i Tomislav Gabrić – 23. Oprócz nich, dla Astorii punktowali: Krasuski 17, Frąckiewicz 12, Nizioł 10, Aleksandrowicz 8, Nowakowski 5, Loncar 4, Kopycki, Sobkowiak.

Jednocześnie już wiadomo, że pauzować będzie Dorian Szyttenholm. Jak poinformował bydgoski klub, zawodnik przeszedł operację kolana. Z informacji podanych przez Enea Astorię wynika, że zawodnika po zabiegu czeka ok. sześciotygodniowa przerwa, co oznacza że zabraknie go na pewno w pierwszych meczach nowego sezonu ligowego.