Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

„Trzeźwy poranek” w Bydgoszczy i okolicach. Złapano kilku pijanych kierowców

Dodano: 01.06.2023 | 10:14

Na zdjęciu: Funkcjonariusze przeprowadzili działania "Trzeźwy poranek" m.in. na drodze łączącej Bydgoszcz z Trzcińcem.

Fot. KMP Bydgoszcz

Policjanci z bydgoskiej drogówki przeprowadzili wczoraj (31 maja) akcję „Trzeźwy poranek”, podczas której skontrolowali ponad 1500 kierujących. Niestety podczas niej zatrzymali kolejne osoby, które wsiadły „za kółko” pod wpływem alkoholu.

Wczoraj (31 maja) w godzinach 6:00 – 8:00 policjanci z bydgoskiej „drogówki” oraz podległych komisariatów przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”. – Celem takich akcji jest wyeliminowanie z ruchu osób, które wsiadają za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu, stwarzając realne zagrożenie bezpieczeństwa na drogach – informuje kom. Lidia Kowalska z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy.


CZYTAJ RÓWNIEŻ: Abramczyk Polonia na razie zawodzi? Przecież to nie ma żadnego znaczenia [KOMENTARZ]


Funkcjonariusze, na ulicach Bydgoszczy oraz całego powiatu – m.in. na drodze łączącej Bydgoszcz z Trzcińcem – kontrolowali trzeźwość kierowców wykorzystując do tego nowoczesne urządzenia Alco-Blow. W trakcie dwugodzinnych działań policjanci skontrolowali łącznie 1516 kierowców.

Niestety trzech z nich kierowało pojazdem po spożyciu alkoholu. Funkcjonariusze dwóm z nich zatrzymali prawo jazdy, a trzeci jechał na dodatek bez uprawnień. Wszystkich czekają konsekwencje prawne – dodaje Kowalska.

Trzeźwy poranek na drogach regionu

Bydgoska odsłona „Trzeźwego poranka” była elementem akcji, która objęła całe województwo kujawsko-pomorskie. Policjanci w regionie skontrolowali 11 083 osoby i niestety ujawnili 27 kierujących „na podwójnym gazie”: 10 w stanie nietrzeźwości oraz 14 w stanie po użyciu alkoholu. Znalazło się również 3 cyklistów, którzy zdecydowali się na jazdę rowerem pod wpływem. Podczas działań mundurowi zatrzymali 22 prawa jazdy i 9 dowodów rejestracyjnych.

Do działań, oprócz policjantów ruchu drogowego, zaangażowano również funkcjonariuszy innych pionów. Wszystko po to, by działania przeprowadzić sprawnie, zwracając uwagę przede wszystkim na płynność ruchu. Kontrole prowadzone były w różnych miejscach naszego województwa – mówi asp. szt. Remigiusz Rakowski z wydziału ruchu drogowego KWP w Bydgoszczy.

Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie. – Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą się liczyć z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności – dodaje Rakowski.

Bydgoszcz: Nieudana jazda na jednym kole. Zobacz wideo

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments