Bydgoszcz
10C
81% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 10 • L 9
13C
Wt
16C
Sr
17C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITrzy kobiety i jeden wspólny cel: przekonać niepełnosprawnych, że jazda na wózku to nie katastrofa
04.02.2017 | 20:13

Trzy kobiety i jeden wspólny cel: przekonać niepełnosprawnych, że jazda na wózku to nie katastrofa

Fundacja Odjazdowo Nieograniczeni - pod taką nazwą prowadzą swoją działalność dobroczynną.

Na zdjęciu: Logo Fundacji Odjazdowo Nieograniczeni

Fot. mat. pras.

 

Pomoc dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym poruszającym się za pomocą wózka inwalidzkiego – to główne zamierzenia członków nowo powstałej Fundacji Odjazdowo Nieograniczeni. W ich realizacji może pomóc każdy. 

Fundacja została założona w grudniu ubiegłego roku przez trzy kobiety. Dwie spośród nich poruszają się za pomocą wózka inwalidzkiego, a trzecia jest matką dziewczynki poruszającej się na wózku. Właśnie dlatego doskonale wiedzą, z jakimi problemami borykają się tak zwani wózkersi. – Pomimo utrudnień i barier, które nadal spotykamy coraz więcej budynków i pomieszczeń zostaje dostosowanych. Częściej spotykamy się z życzliwością innych osób, pracodawcy dostosowują miejsca pracy i chętniej zatrudniają „wózkersów”. Najważniejsza jest umiejętność jazdy, znajomość swoich możliwości oraz odpowiednie wytłumaczenie osobie postronnej w jaki sposób może nam pomóc – mówią założycielki fundacji.

Kobiety pragną przekonać osoby poruszające się na wózku inwalidzkim, że najważniejsze jest ich podejście. – Naszym celem jest nauka samodzielnego życia. Chcemy aby nasi podopieczni uwierzyli w to, iż są tacy sami jak wszyscy ludzie i mogą żyć tak jak inni. Różnią się tylko sposobem poruszania. Inny nie znaczy gorszy – podkreślają założycielki fundacji.

Aby mogły realizować ten cel, potrzebna im jest pomoc ze strony innych osób. Fundacje wesprzeć może każda chętna osoba. Ci, którzy pragną to zrobić, powinni skontaktować się z założycielkami za pośrednictwem wiadomości mailowej wysłanej na adres: fundacja.odjazdowonieograniczeni@wp.pl lub telefonicznie: 726 914 040.


Podobne wpisy

Powiązane treści