Bydgoszcz
-5C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H -5 • L -6
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITrzy kolejne zakażenia koronawirusem w regionie. Jest ich w sumie 27 [PODSUMOWANIE]
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny_ Floriańska Bydgoszcz - SF (1)
25.03.2020 | 21:23

Trzy kolejne zakażenia koronawirusem w regionie. Jest ich w sumie 27 [PODSUMOWANIE]

Liczba zakażonych koronawirusem w kraju wynosi 1051 osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Ministerstwo Zdrowia poinformowało wieczorem o 20 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Liczba chorych przekroczyła 1000.

Z najnowszego komunikatu resortu, jaki został opublikowany wieczorem na Twitterze wynika, że pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa stwierdzono u 20 osób: 5 z woj. śląskiego, 4 z woj. małopolskiego, 3 z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 z woj. świętokrzyskiego, wielkopolskiego i lubelskiego oraz 1 osoby z woj. podlaskiego i zachodniopomorskiego. Łącznie, liczba osób zakażonych wynosi 1051, 14 osób zmarło.

Ze informacji przekazanych przez rzecznika prasowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Adriana Móla wynika, że koronawirusa wykryto u trzech młodych osób: dwóch mężczyzn i kobiety z powiatu bydgoskiego. Cała trójka przebywa w domowej kwarantannie, a stan ich zdrowia jest dobry. Rano informowaliśmy, że koronawirusa wykryto u młodej kobiety i młodego mężczyzny z powiatu bydgoskiego, którzy niedawno wrócili z zagranicy. Oni również przebywają w domowej kwarantannie.

W sumie, koronawirusa wykryty został na Kujawach i Pomorzu u 27 osób. Kolejnych 41 jest hospitalizowanych pod kątem SARS-CoV-2. Wzrosła za to liczba osób objętych kwarantanną. Jest ich w sumie 5501, a 1763 objęto nadzorem epidemiologicznym. W regionie pobrano 1075 próbek.

Przypomnijmy, że w regionie działają laboratoria, które badają osoby z podejrzeniem koronawirusa. Jedno z nich jest w szpitalu obserwacyjno-zakaźnym w Bydgoszczy, kolejne w Instytucie Genetyki Sądowej w Bydgoszczy oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, zaś na początku tygodnia uruchomione miało zostać laboratorium w szpitalu w Grudziądzu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści