Bydgoszcz
9C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 9 • L 7
14C
Wt
10C
Sr
15C
Czw
12C
Pt
14C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITrzy osoby z regionu zakażone koronawirusem nie żyją. Najtragiczniejszy dzień od początku epidemii
08.04.2020 | 19:57

Trzy osoby z regionu zakażone koronawirusem nie żyją. Najtragiczniejszy dzień od początku epidemii

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Szpital Biegańskiego pełni od początku epidemii funkcję tzw. szpitala jednoimiennego zakaźnego, czyli zajmującego się zakażeniami koronawirusem SARS-CoV-2.

Fot. Wikipedia

Do pięciu wzrosła liczba ofiar epidemii koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim. Kolejne trzy osoby zmarły w środę w szpitalu w Grudziądzu.

Jak poinformował w specjalnym komunikacie szpital imienia Biegańskiego, który został na czas epidemii przemianowany na szpital jednoimienny zakaźny (zajmujący się zakażeniami wirusem SARS-CoV-2), zmarli to dwie kobiety (w wieku 71 i 41 lat) oraz 88-letni mężczyzna. Wszyscy mieli tzw. choroby współistniejące. Starsza z kobiet była hospitalizowana w Grudziądzu od 30 marca, natomiast dwie pozostałe osoby – od 5 kwietnia.

Warto zaznaczyć, że choć w środowym popołudniowym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci czterech osób z Kujawsko-Pomorskiego, to jedna z nich zmarła w Grudziądzu już w ubiegły piątek. Jak wówczas informowaliśmy, nie udało się uratować życia dwóch kobiet w wieku 80 i 64 lat. Przez kilka dni ministerstwo systematycznie wliczało do statystyki zgonów tylko śmierć 80-latki. Jak przekazała nam rzecznik szpitala Biegańskiego Izabela Hirsch-Lewandowska, w środę przed południem dokumenty dotyczące 64-latki trafiły do resortu, stąd uwzględnił on także ją w danych dotyczących zgonów z powodu choroby COVID-19. Już wcześniej śmierć obu pacjentek w następstwie koronawirusa potwierdzał wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Pod względem liczby zgonów środa jest niestety najtragiczniejszym dniem od początku epidemii. 8 kwietnia zmarło bowiem już 30 osób (o zgonie siedmiu resort kierowany przez Łukasza Szumowskiego poinformował w pierwszym komunikacie, kolejnych 23 – w drugim, popołudniowym; do tej liczby wliczany jest przypadek z Grudziądza z 3 kwietnia). Z informacji przekazanych przez ministerstwo wynika, że „w większości” są to osoby starsze z chorobami współistniejącymi. Łącznie liczba zgonów wzrosła do 159. Zakażenia potwierdzono dotąd u 5205 osób.

W województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 277 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego w środę – trzynaście. Nowe osoby, u których testy wykazały zakażenie, pochodzą: z Torunia (4 przypadki), Bydgoszcz (3), powiatu nakielskiego (2) oraz powiatów: toruńskiego, włocławskiego, lipnowskiego oraz chełmińskiego.

Informacje dotyczące epidemii oraz dane przekazywane przez Ministerstwo Zdrowia oraz Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki publikujemy na bieżąco pod adresem bit.ly/Koronawirus_KujPom.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści