Bydgoszcz
14C
Niebo głównie zachmurzone
66% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 16 • L 12
17C
Sob
17C
Nd
18C
Pon
21C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleTrzy samochody uszkodzone na Błoniu. Sprawczyniami nastoletnie dziewczyny
policja bydgoszcz
10.02.2020 | 15:26

Trzy samochody uszkodzone na Błoniu. Sprawczyniami nastoletnie dziewczyny

Na zdjęciu: Policjanci szybko zatrzymali sprawczynie zdarzenia.

Fot. mat. prasowe KWP Bydgoszcz

W Sądzie Rodzinnym i Nieletnich znajdzie finał sprawa dwóch nastolatek, które niszczyły zaparkowane auta. Dzięki zainteresowaniu i szybkiej reakcji świadka nieletnie zostały zatrzymane tuż po zdarzeniu. Obie odpowiedzą za zniszczenie mienia.

Uszkodzona klapa bagażnika, urwane lusterko oraz zarysowana cała lewa strona pojazdu to efekty zachowania dwóch nieletnich dziewczyn. W sobotnią (08.02.2020) noc około godziny 23:30  dyżurny komisariatu na bydgoskim Błoniu został powiadomiony o czterech młodych dziewczynach, które idąc ulicą Waryńskiego dewastują zaparkowane samochody.

Skierowany patrol na miejscu zastał zgłaszającego, który opisał wygląd dziewczyn, a także miejsce, w które się oddaliły. Policjanci zatrzymali opisane nastolatki na przystanku autobusowym. Jedna z nieletnich na widok patrolu odrzuciła nóż kuchenny. Wszystkie zostały przewiezione do komisariatu, gdzie wezwani zostali ich opiekunowie prawni – relacjonuje podkom. Lidia Kowalska z KWP Bydgoszcz.

W trakcie czynności okazało się, że uszkodzeń trzech aut dokonały dwie z zatrzymanych nastolatek w wieku 15 i 16 lat. Obie odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich za zniszczenie mienia. – Gratulacje za godną naśladowania postawę należą się mężczyźnie, który będąc świadkiem przestępstwa zniszczenia mienia nie wahał się zareagować. Nie tylko zainteresował się tym, co działo się na ulicy, ale również poinformował o zdarzeniu policję, przekazując, w jakim kierunku sprawczynie się oddaliły – kończy podkom. Kowalska.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści