Bydgoszcz
7C
Opady
65% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 8 • L 7
6C
Nd
5C
Pon
9C
Wt
5C
Sr
4C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTrzy sparingi przed ligą. Żużlowa Polonia przygotowuje się do sezonu
Polonia Bydgoszcz - PSŻ Poznań_ Oskar Ajtner-Gollob, Rene Bach, Frederik Jakobsen, Mateusz Borowicz - SG
25.01.2019 | 09:03

Trzy sparingi przed ligą. Żużlowa Polonia przygotowuje się do sezonu

Na zdjęciu: Bydgoscy żużlowcy (w kasku czerwonym Rene Bach, w niebieskim Oskar Ajtner-Gollob), w ramach przygotowań do sezonu zmierzą się m.in. z ligowym rywalem - PSŻ Poznań.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Żużlowcy bydgoskiej Polonii przygotowują się do nowego sezonu Polskiej Ligi Żużlowej (II ligi). Poznaliśmy plan sparingów zespołu z grodu nad Brdą.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu Polonia zrezygnowała z ubiegania się o tzw. dziką kartę, uprawniającą do startu w Nice 1 Lidze Żużlowej po tym, jak licencji na starty na zapleczu PGE Ekstraligi nie otrzymała Stal Rzeszów. – Poszło o sprawy kadrowe. Patrząc na składy tych zespołów mogę powiedzieć, że bylibyśmy w stanie realnie powalczyć z jedną drużyną, a prawdopodobieństwo spadku wynosiłoby 90-95% – mówi prezes i właściciel klubu Jerzy Kanclerz.


INFORMACJE Z CZARNEGO SPORTU W NASZYM SERWISIE – ŻUŻEL BYDGOSZCZ


W marcu, bydgoscy żużlowcy wyjadą na tor i rozegrają trzy spotkania kontrolne. Ich rywalami będą I-ligowy Car Gwarant Start Gniezno i przeciwnik w walce o awans – Iveston PSŻ Poznań. W przypadku pojedynków ze Startem, Polonia rozegra dwa mecze – jeden odbędzie się na stadionie w Gnieźnie, a drugi na obiekcie przy ul. Sportowej. Mecz z PSŻ-em także odbędzie się w grodzie nad Brdą.

Sezon II ligi rozpoczyna się pod koniec marca. Polonia na inaugurację rozgrywek uda się do Rawicza, gdzie zmierzy się ze Stainer Unią Kolejarzem, a w pierwszym meczu na własnym torze podejmie jednego z faworytów do awansu – Kolejarza Opole.


Powiązane treści