Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trzy zderzenia w jednym miejscu. Auta wypadały z drogi jedno po drugim

Dodano: 05.10.2017 | 19:24

Na zdjęciu: Do zdarzeń doszło na drodze krajowej nr 91.

Fot. KPP Świecie

W czwartek na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Bzowo (pow. świecki) doszło do trzech zdarzeń drogowych. Uszkodzonych zostało 7 aut. Wszystkie kolizje łączy jedna przyczyna – wyciek oleju napędowego.

Do zderzenia doszło dziś rano. Najpierw na miejsce został skierowany patrol ruchu drogowego.Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że kierująca vw golfem 37-letnia mieszkanka powiatu świeckiego, na łuku drogi w lewo najechała na plamę oleju, co spowodowało utratę panowania nad pojazdem. Kobieta zjechała na prawe pobocze i uderzyła w bariery ochronne. Tuż za nią oplem corsa jechała 58-letnia mieszkanka Nowego, która podjęła próbę ominięcia rozbitego auta, jednakże również najechała na zanieczyszczenie, wpadła w poślizg i zjechała do rowu.

Drugie zdarzenie wydarzyło się chwilę później. 67-letnia mieszkanka gminy Nowe, również kierująca oplem corsą, zauważyła wcześniejszą kolizję, zahamowała i również wpadła w poślizg. Zjechała na przeciwny pas ruchu uderzając w lewy bok samochodu dostawczego renault. Na skutek tego 38-latek z Gniezna częściowo stracił panowanie nad autem i zjechał na lewo. Zajechał drogę 26-letniej kierującej fordem mondeo i pojazdy zderzyły się.

Kilkaset metrów dalej, na łuku drogi w prawo, 43-letnia mieszkanka Skórcza najechała na wyciek oleju, wpadła w poślizg, a renault modus, którym podróżowała, zaczęło się obracać. Na pojazd najechała 24-letnia mieszkanka powiatu świeckiego, jadąca hondą civic, której przez śliską nawierzchnię nie udało się wyhamować.

Na szczęście żadnemu uczestnikowi nic się nie stało. Jak ustalili policjanci, ze stacji benzynowej wyjechał kierowca samochodu ciężarowego mercedes z agregatem. Prawdopodobnie w trakcie jazdy doszło do rozszczelnienia zbiornika i stopniowego wycieku oleju napędowego na jezdnię. Nawierzchnia była tak śliska, że auta bez trudu wpadały w poślizg. Nieświadomy 29-latek dojechał tak aż do Grudziądza. Funkcjonariusze za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym ukarali go mandatem karnym i punktami.

Trzy zderzenia w jednym miejscu. Auta wypadały z drogi jedno po drugim