Bydgoszcz
17C
Słonecznie
62% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 20 • L 15
22C
Wt
23C
Sr
22C
Czw
22C
Pt
14C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleTrzyletni chłopiec wyszedł sam z domu. I błąkał się po bydgoskich ulicach
boy-609687_1280
24.07.2017 | 15:18

Trzyletni chłopiec wyszedł sam z domu. I błąkał się po bydgoskich ulicach

Widok dziecka zaniepokoił mieszkańców osiedla.

Na zdjęciu: Chłopcem zajęli się policjanci. / zdjęcie ilustracyjne

Fot. wolny dostęp

Mieszkanka bydgoskiego Błonia odpowie za narażenie swoich synów na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kobieta zamiast zajmować się dziećmi, spożywała alkohol, aż upiła się do nieprzytomności.

Piątkowe zachowanie 43-latki wyszło na jaw za sprawą jej trzyletniego syna, który wyszedł z domu. Informacja o błąkającym się dziecku dotarła do dyżurnego bydgoskich policjantów około godziny 13:00. Z funkcjonariuszami skontaktował się zaniepokojony mieszkaniec Błonia. –  Z jego relacji wynikało, że na ulicy Garbary chodzi bez żadnej opieki, niekompletnie ubrane dziecko – mówi asp. Piotr Duziak z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazany adres. Zaopiekowali się 3-latkiem i rozpoczęli poszukiwania jego opiekunów. Po chwili odnaleźli mieszkanie, z którego wyszedł chłopiec. W środku były dwie osoby: upita do nieprzytomności 43-letnia matka chłopca oraz jego 5-letni brat. – Na miejsce została wezwana załoga karetki, która następnie przewiozła 5-latka do domu małego dziecka, a 3-latka do szpitala – informuje asp. Duziak.

Kobieta została zatrzymana i przewieziona do aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszała ona zarzuty narażenia swoich synów na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści