Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Kłótnia partnerów przy alkoholu zakończona śmiercią mężczyzny. Śledczy wyjaśniają okoliczności tragedii

Dodano: 31.12.2021 | 16:25

Na zdjęciu: Do tragedii doszło w poniedziałek w jednym z mieszkań niedaleko Tucholi.

Fot. FreeImages

W jednym z mieszkań w gminie Cekcyn ujawniono zwłoki mężczyzny. Do sprawy zatrzymana została jego 42-partnerka, która decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Tragedia rozegrała się w poświąteczny poniedziałek (27 grudnia) w jednym z mieszkań w jednej z miejscowości w gminie Cekcyn. To wtedy między mężczyzną i jego partnerką miało dojść do awantury, a w ruch poszedł nóż. To nim zadany został śmiertelny cios 50-latkowi. Mężczyzny nie udało się uratować.

Kobieta została zatrzymana, a ciało zmarłego mężczyzny zabezpieczono do badań. Jak się dowiedzieliśmy, już została przeprowadzona sekcja zwłok 50-latka. – Sekcja zwłok wskazała na jeden cios, który został zadany w serce – mówi szef Prokuratury Rejonowej w Tucholi Marcin Przytarski. To właśnie ten cios okazał się tym śmiertelnym. O tym, ile ciosów zostało faktycznie zadanych, będzie wiadomo po szczegółowych wynikach sekcji zwłok. Kobieta podczas przesłuchania w prokuraturze, przyznała się do winy. – Złożyła obszerne wyjaśnienia o zdarzeniu – dodaje Przytarski. Z informacji śledczych wynika, że zabezpieczony został nóż, którym zadany został cios.

Jak wynika z ustaleń śledczych, oboje wcześniej mieli spożywać alkohol. O tym, czy zmarły był pod jego wpływem, mają rozstrzygnąć zlecone przez prokuraturę badania toksykologiczne. Kobieta ma zostać także przebadana przez biegłych lekarzy. Nie wiadomo, jaki był motyw awantury.

Wiadomo też, że 42-latka najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, bowiem sąd przychylił się podczas środowego (29 grudnia) posiedzenia do wniosku śledczych o zastosowanie właśnie tego środka zapobiegawczego. Za zabójstwo może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Kłótnia partnerów przy alkoholu zakończona śmiercią mężczyzny. Śledczy wyjaśniają okoliczności tragedii
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments