Bydgoszcz
31C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 31 • L 31
29C
Pon
24C
Wt
25C
Sr
23C
Czw
18C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTurniej „Asy dla Golloba” w Bydgoszczy. „Sam Tomek chce przynajmniej na 30 minut pojawić się na stadionie”
23.03.2018 | 10:37

Turniej „Asy dla Golloba” w Bydgoszczy. „Sam Tomek chce przynajmniej na 30 minut pojawić się na stadionie”

Poznaliśmy nieco więcej szczegółów dotyczących turnieju na stadionie przy ul. Sportowej.

Na zdjęciu: Zawody na stadionie Polonii miałyby się odbyć tydzień po toruńskim turnieju z cyklu Grand Prix.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Na stadionie bydgoskiej Polonii w tym roku ma odbyć się towarzyski turniej żużlowej „Asy dla Golloba”. Jak się dowiedzieliśmy, wstępnie został już wyznaczony nawet termin rozegrania zawodów.

Jak przekazał nam Jerzy Kanclerz, zmagania żużlowców na stadionie przy ul. Sportowej miałyby się odbyć w październiku, czyli tydzień po ostatnim turnieju Grand Prix, który zostanie rozegrany na toruńskiej MotoArenie.

– Odpadają wcześniejsze terminy, czyli takie, w których odbywać się będą pozostałe rundy cyklu zmagań o indywidualne mistrzostwo świata, a także te, gdzie rozgrywane będą mecze PGE Ekstraligi – mówi w telefonicznej rozmowie z nami Jerzy Kanclerz. Menedżer Polonii przekazał także, że jest lista czołowych zawodników, którzy mieliby przyjechać do Bydgoszczy na ten turniej. Była ona konsultowana z Tomaszem Gollobem. – Nie ukrywam, że bardzo bym chciał, aby ścigał się tutaj aktualny mistrz globu Jason Doyle, także Tai Woffinden – dodaje Kanclerz. I podkreśla, że do grodu nad Brdą mieliby przyjechać także czołowi polscy zawodnicy, jak Bartosz Zmarzlik, Szymon Woźniak, Patryk Dudek, Maciej Janowski czy bracia Piotr i Przemysław Pawliccy.

Więcej szczegółów ma być znanych w przyszłym tygodniu, bo to wtedy menedżer Polonii spotka się z Tomaszem Gollobem, który niedawno wrócił do kraju po nieudanym leczeniu metodą akupunktury w klinice w chińskim Nanning. – Sam Tomek deklarował mi w rozmowie telefonicznej, że przynajmniej na 30 minut chciałby się pojawić na stadionie – informuje Jerzy Kanclerz.

Jak udało nam się ustalić, finansowo w organizację turnieju włączy się ratusz. Prezydent Rafał Bruski zadeklarował pomoc i przyznanie dotacji na te zawody. – To będzie dość duża pomoc ze strony miasta – deklaruje Kanclerz, ale na razie nie chce ujawnić o jak wysokiej sumie jest mowa.


Powiązane treści