Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Turniej siatkówki plażowej w Bydgoszczy. Jego sponsorem tytularnym został deweloper

Dodano: 05.07.2023 | 10:20

Na zdjęciu: Turniej siatkówki plażowej Nowy Port Bydgoszcz odbędzie się 29 lipca i będzie jednym z punktów tegorocznej edycji Bydgoskiej Wyspy Siatkówki.

Fot. Krzysztof Różański / materiały prasowe / zdjęcie ilustracyjne

Turniej, który planowany jest na ostatnią sobotę lipca będzie jednym z elementów Bydgoskiej Wyspy Siatkówki – wspólnej imprezy organizowanej przez dwa siatkarskie kluby z Bydgoszczy.

Przedstawiciele bydgoskiego BKS-u Visły ProLine Bydgoszcz ogłosili szczegóły turnieju podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Przystani Bydgoszcz. – Pula nagród w turnieju wynosi osiem tysięcy złotych, w tym pięć tys. zł dla zwycięskiej pary – informuje Tomasz Konieczyński z BKS-u Visły Bydgoszcz i dodaje, że zainteresowane pary mogą się wciąż zapisywać do udziału w turnieju, ale ilość miejsc jest ograniczona. – Zapisy do turnieju będą trwać do 19 lipca, zgłoszenia można wysyłać na adres marketing@luczniczkabydgoszcz.pl – dodaje Konieczyński. Ten ubiegłoroczny miał charakter amatorski, ale – jak przyznaje przedstawiciel bydgoskiego klubu – cieszył się sporym zainteresowaniem i został pozytywnie odebrany. – Wiedzieliśmy, że to projekt mający spory potencjał rozwoju i to wykorzystujemy – podkreśla.

Wiadomo także, że w przypadku dużej ilości zgłoszeń uczestników, zostanie rozegrany turniej kwalifikacyjny, a ten planowany jest na boiskach do siatkówki plażowej w Chmielnikach. Turniej finałowy z udziałem ośmiu drużyn odbędzie się w sobotę, 29 lipca na Wyspie Młyńskiej, a na godziny popołudniowe, tj. 13:00 – 14:00, planowane jest rozegranie spotkań półfinałowych. W nim rozstawione będą dwie pary (pierwszą z nich stanowić będzie duet zawodników miejscowego klubu, a drugą Marcin Waliński i zawodnik, z którym wystąpi w duecie, zaś o sześć miejsc rywalizacja toczyć się będzie w turnieju kwalifikacyjnym). – Mamy nadzieję, że turniej będzie w bardzo dobrej obsadzie – zaznacza Konieczyński.

Ambasadorami turnieju będą byli siatkarze bydgoskiego klubu: Stephane Antiga (obecnie trener Developresu Bella Dolina Rzeszów) i wspomniany już Waliński, który w nadchodzącym sezonie PlusLigi będzie graczem GKS-u Katowice. Ten drugi w krótkim nagraniu wideo przyznaje, że bez wahania przyjął taką propozycję. – Przez sześć lat miałem okazję grać w Bydgoszczy i z dużym sentymentem wspominam ten czas, a także 2012 rok, kiedy udało nam się zdobyć złoty medal w rozgrywkach Młodej Ligi, cały ten czas spędzony w PlusLidze był dla mnie aktywny jako dla młodego zawodnika – mówi w nagraniu wideo popularny „Kipek”, który od odejścia z Bydgoszczy grał w klubach PlusLigi z Lubina i ostatnio w Zawierciu. – Z prawdziwą przyjemnością zagram w tym turnieju i zapraszam do udziału w tych zawodach – dodaje Waliński.

W trakcie spotkania z dziennikarzami poinformowano również, że oficjalną nazwą turnieju jest Nowy Port Bydgoszcz. Zaproszenie do wsparcia turnieju przyjęło sporo firm, wśród nich AWZ Deweloper. Skąd nazwa Nowy Port Bydgoszcz? – Jest ona idealna dla turnieju siatkarskiego w centrum Bydgoszczy, chcemy, aby ten projekt rozwijał się w następnych latach – podkreśla Tomasz Konieczyński. Wtóruje mu prezes dewelopera Zbigniew Wydrzyński: – Ze względu na wyjątkowość miejsca i fantastyczną ideę promowaną przez klub, postanowiliśmy się do tego przyłączyć, to spójne z tym, co robimy.

Turniej siatkówki plażowej będzie jednym z etapów Bydgoskiej Wyspy Siatkówki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments