Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 2 • L 0
-1C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
-3C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaTuryści z Bydgoszczy utknęli w Turcji. „Lot odwołano, nie podając przyczyn”
lotnisko Bydgoszcz
13.08.2018 | 11:30

Turyści z Bydgoszczy utknęli w Turcji. „Lot odwołano, nie podając przyczyn”

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Grupa turystów z Bydgoszczy wróci z wakacji w Turcji dobę później niż planowano.

Fot. FreeImages

Grupa bydgoszczan miała w niedzielę wczesnym popołudniem wylądować na lotnisku w Poznaniu po wakacjach w tureckim Bodrum. Miała, bo przelot nie doszedł do skutku. – Biuro podróży Itaka nie udziela informacji, od prawie doby nasi najbliżsi pozostają na lotnisku – zaalarmował nas rano jeden z naszych Czytelników.

Samolot z Turcji miał wystartować planowano o 11:30 miejscowego czasu, a na płycie lotniska Ławica zameldować się o godzinie 13:00 czasu polskiego (różnica czasów wynosi godzinę). – Niestety, lot odwołano, nie podając przyczyn. Nasi bliscy koczują na lotnisku bez żadnej informacji, kiedy będzie powrót – relacjonuje pan Bogdan. I dodaje, że w porcie rozdano jedynie kilka koców najmłodszym dzieciom, a o godzinie trzeciej w nocy zaproponowano nocleg w hotelu oddalonym o godzinę jazdy od lotniska. – Biorąc pod uwagę, że czarter Itaki wylatuje o 11:30, oznaczałoby to góra cztery godziny w hotelu. Na to rozwiązanie zdecydowała się tylko część oczekujących – wylicza.

Na wirtualnej tablicy przylotów poznańskiego portu lotniczego w poniedziałek rano nadal figurował niedzielny samolot z Bodrum z lakoniczną informacją o 24-godzinnym opóźnieniu. Co więcej, można było z niej również dowiedzieć się, że przylot jest planowany na godzinę trzynastą. – Czy przedstawiciele lotniska otrzymali informację, dlatego lot z Turcji nie doszedł do skutku? – pytamy Błażeja Patryna odpowiedzialnego za kontakty z mediami na lotnisku Poznań – Ławica. – Uzyskaliśmy informację, że przyczyną była usterka samolotu i konieczność poszukiwania zastępczej maszyny – usłyszeliśmy w odpowiedzi. Jak dodał w rozmowie z nami Patryn, wstępnie samolot miał wystartować w poniedziałek o godzinie 10:00 czasu polskiego (11:00 w Turcji). – Nie mam jednak informacji, czy tak się stało – podkreślił.

I rzeczywiście, przez dłuższy czas status opóźnionego lotu na portalu FlightRadar24.com pozostawał nieznany. Próbowaliśmy uzyskać dodatkowe informacje w Itace, a konkretnie – u odpowiedzialnego za kontakt z dziennikarzami wiceprezesa firmy Piotra Henicza. W opolskim biurze poinformowano nas jednak, że jest on nieobecny. Mieliśmy uzyskać od niego komentarz telefonicznie lub mailowo (oba namiary pozostawiliśmy).

Krótko po godzinie 11:30 otrzymaliśmy stanowisko firmy Itaka. „Opóźnienie wylotu było spowodowane względami technicznymi. Decyzję o opóźnieniu i jego ewentualnym zwiększeniu podejmuje zawsze przewoźnik. Pasażerowie otrzymali na lotnisku posiłki i napoje z zgodnie z obowiązującymi przepisami. Przewoźnik zaproponował pasażerom nocleg” – czytamy w oświadczeniu.

Ostatecznie samolot z Bodrum wystartował w kierunku Poznania o godzinie 10:45 czasu polskiego. W stolicy Wielkopolski ma wylądować krótko po wspomnianej godzinie trzynastej.


Podobne wpisy

Powiązane treści