Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Tutaj Gmina Koronowo chce wybudować budynki mieszkalne. Trwa opracowywanie dokumentacji

Dodano: 28.09.2023 | 11:12

Na zdjęciu: Budynki mają powstać przy cmentarzu komunalnym w Koronowie

Fot. IN

Czy przy ul. Przemysłowej w Koronowie powstaną budynki mieszkalne? Gmina ma taki plan. Najpierw trzeba jednak dokończyć dokumentację projektową. Kluczową sprawą będą też środki zewnętrzne.

Sporo osób w gminie Koronowo ma zastrzeżenia co do braku lokali mieszkalnych. Władze Koronowa znają problem i próbują go rozwiązać. Właśnie trwa opracowywanie dokumentacji projektowej dotyczącej budowy lokali mieszkalnych przy ul. Przemysłowej w Koronowie.

Od 20 do 60 metrów

Mowa o terenie przy cmentarzu komunalnym – naprzeciw elewatora. Koncepcja przewiduje budowę trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych do trzech kondygnacji z podpiwniczeniem. Najmniejsze lokale mają mieć po 20 metrów kwadratowych, największe po 60. Mają być windy, miejsca parkingowe, plac zabaw, ciągi komunikacyjne, nasadzenia.

Termin może zostać wydłużony

Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Planowany termin zakończenia prac projektowych to 31 października 2023 roku, jednak jak przekazał nam zastępca burmistrza Koronowa Piotr Kazimierski termin ten może nie zostać dotrzymany. – Prawdopodobnie nie zostanie on dotrzymany z uwagi na przedłużające się postępowanie w sprawie wydzielenia drogi do projektowanych budynków – wyjaśnia Piotr Kazimierski. – Na tym etapie postępowania nie jest znany koszt budowy budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę Gmina Koronowo wystąpi z wnioskiem o dofinansowanie przedmiotowej inwestycji do Banku Gospodarstwa Krajowego – dodaje samorządowiec.

Dla kogo mieszkania?

Dla kogo przeznaczone będą mieszkania? Czy opracowane zostaną wytyczne dla osób ubiegających się o lokale? Piotr Kazimierski odpowiada, że sprawę tę reguluję uchwała Rady Miejskiej w Koronowie z dnia 31 marca 2021 roku dotycząca zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy Koronowo.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments