Bydgoszcz
13C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 14 • L 12
27C
Pt
28C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
28C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaTutaj już nie zaparkujesz! Od piątku wyłączony z użytkowania ważny parking w mieście
31.10.2018 | 12:58

Tutaj już nie zaparkujesz! Od piątku wyłączony z użytkowania ważny parking w mieście

Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą od 2 listopada.

Na zdjęciu: Od piątku wyłączony z ruchu będzie m.in. parking przy ul. Nowy Rynek 6-12.

Fot. Szymon Fiałkowski

Trwa budowa buspasa na Wałach Jagiellońskich. W związku z nią, drogowcy od najbliższego piątku wprowadzą zmiany w organizacji ruchu.

Prace związane z budową nowego buspasa (na odcinku od ul. Nowy Rynek do ul. Zbożowy Rynek) rozpoczęły się w połowie lipca. Wykonuje je firma Budimex, a całkowity koszt inwestycji wynosi ok. 3,5 mln zł. Buspas ma mieć 300 metrów długości. Samo zakończenie prac jest wstępnie planowane na początek przyszłego roku.

Już od piątku wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Całkowicie wyłączony z ruchu będzie parking i jezdnia przy posesji Nowy Rynek 6-12. Drogowcy informują, że zmiana nie obejmie samej ul. Wały Jagiellońskie oraz zatoki autobusowej przy ul. Nowy Rynek. – Równolegle będzie budowana nowa zatoka autobusowa – mówi nam rzecznik prasowy bydgoskich drogowców Krzysztof Kosiedowski. Jak informuje, prace związane z budową buspasa i powstania nowej zatoki autobusowej będą prowadzone równolegle. Z buspasa będą mogły korzystać nie tylko autobusy komunikacji miejskiej, ale też te wykonujące połączenia na trasach m.in. Bydgoszcz – Szubin. – Takie samo rozwiązanie jest na ul. Focha, gdzie autobusy PKS również korzystają z przystanków miejskich – precyzuje rzecznik ZDMiKP.

W ramach prac skorygowane zostaną łuki jezdni i powstaną nowe miejsca parkingowe. – Parking zostanie przebudowany i będzie bardziej funkcjonalny – podkreśla Kosiedowski. Rzecznik ZDMiKP zapewnia, że dojazd do miejsc na ul. Nowy Rynek (tj. sądu i prokuratury Bydgoszcz-Południe) zostanie zachowany. Jak informują drogowcy, docelowa szerokość pasów ruchu z uwagi na ograniczony teren w rejonie budowy buspasa będzie się wahać od 3,25 do 3,5 metra.

To kolejna taka inwestycja w mieście, bowiem inne buspasy powstały już wcześniej przy ul. Wyszyńskiego, Zdobywców Wału Pomorskiego, Jana Pawła II, Bernardyńskiej, Wojska Polskiego i Zygmunta Augusta, a także funkcjonują one na ul. Jagiellońskiej, 3 Maja, Paderewskiego i Staszica. Przewidziano również budowę buspasa w kierunku centrum w ramach rozbudowy ul. Kujawskiej.


Powiązane treści