Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 7km/h WNW
H 7 • L 5
2C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
6C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiTwój telefon nie działa tak jak powinien? Winne może być Słońce
iphone-410324_1280
21.11.2016 | 10:44

Twój telefon nie działa tak jak powinien? Winne może być Słońce

Nietypowe zjawisko ma dzisiaj swoją kulminację.

Na zdjęciu: Problemy z telefonem zakłócają nasz spokój.

Fot. wolny dostęp / archiwum

Dzisiaj, 21 listopada, swoją kulminację ma mieć bardzo rzadkie zjawisko, jakim jest burza elektromagnetyczna. Konsekwencje tej nietypowej sytuacji możemy odczuwać w niemal wszystkich miejscach na całej Ziemi. 

Wspomniana burza to nagłe i intensywne zmiany magnetosfery naszej planety spowodowane nietypową aktywnością Słońca. W czasie trwania rozbłysków powstają koronalne wyrzuty mas ze Słońca, które wywołują gwałtowne zmiany parametrów fizycznych wiatru słonecznego (wzrost do nawet 800 km/s). Zmiany te mogą przysporzyć wiele problemów mieszkańcom naszej planety.

W trakcie dzisiejszego dnia możemy spodziewać się zaburzeń pracy urządzeń elektronicznych. Chodzi przede wszystkim o sprzęty wykorzystujące fale radiowe, czyli telefony komórkowe, tablety, dekodery telewizyjne itd. Korzystanie z tych urządzeń może być chwilami bardzo utrudnione lub wręcz niemożliwe.

Podczas burzy elektromagnetycznej możemy również spodziewać się problemów ze zdrowiem nawet u tych, którzy rzadko skarżą się na jakieś dolegliwości. Tego dnia mogą mieć problemy z koncentracją, bóle głowy, stawów i kręgosłupa. Wśród negatywnych konsekwencji dla człowieka wymienia się także nerwowość, rozdrażnienie.

Jednak nie warto aż nadto przejmować się wspomnianymi wyżej konsekwencjami. Naukowcy informują, że możemy je odczuć, lecz zapewne nie pojawi się to u zbyt wielkiej liczby osób. My podajemy je w formie ciekawostki, którą warto znać.


Podobne wpisy

Powiązane treści