Bydgoszcz
9C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 11 • L 8
10C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleTwórca fikcyjnego portalu skazany. Jest wyrok w procesie założyciela 14dni.pl
Sąd Okręgowy Bydgoszcz - szyld_ SF
04.06.2019 | 16:11

Twórca fikcyjnego portalu skazany. Jest wyrok w procesie założyciela 14dni.pl

Wyrok zapadł podczas posiedzenia bydgoskiego Sądu Okręgowego.

Na zdjęciu: Wyrok zapadł w bydgoskim Sądzie Okręgowym.

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

W bydgoskim sądzie zapadł wyrok w procesie Tomasza P., który w ciągu niespełna dwudziestu dni oszukał ludzi na ponad 250 tys. zł.

Mężczyzna był twórcą fikcyjnego portalu internetowego 14dni.pl, na którym „oferował” sprzęt RTV i AGD, a gdy potencjalni klienci próbowali zamawiać u niego towar, ten pobierał od nich pieniądze i potem kontakt się urywał. W sumie, na portalu dokonano blisko 250 tys. transakcji na łączną kwotę 300 tys. zł, przy czym na konto oszusta poszkodowani wpłacili 115 tys. zł. Jak nie trudno się domyśleć, towaru na oczy nigdy nie widzieli.

Łodzianin wpadł w ręce kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy niemal dwanaście miesięcy temu. Od czasu zatrzymania wobec niego stosowano tymczasowy areszt z uwagi na to, że na wolności Tomasz P. mógł mataczyć.

Bydgoski Sąd Okręgowy wydał wyrok w procesie mężczyzny. Ten przyznał się do winy i zdecydował się na dobrowolne poddanie się karze. Sąd skazał go na dwa i pół roku więzienia, dodatkowo musi zapłacić grzywnę w wysokości 2000 zł i zobowiązany jest do zapłacenia poszkodowanym wyłudzonej sumy 115 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści