Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H -5 • L -6
-2C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
0C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesTwórca niezwykłego hotelu w regionie doceniony. Marszałek przyznał nagrodę za rewitalizację obiektu
01.07.2021 | 16:00

Twórca niezwykłego hotelu w regionie doceniony. Marszałek przyznał nagrodę za rewitalizację obiektu

Na zdjęciu: Hotel „Cukrownia Żnin” wzbogacił też ofertę noclegową w województwie kujawsko-pomorskim oraz przyczynił się do powstania nowych miejsc pracy.

Fot. Arche Cukrownia Żnin

Tegorocznym laureatem nagrody specjalnej Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego został Władysław Grochowski. Przedsiębiorca i prezes Grupy Arche otrzymał ją za rewitalizację budynku XIX-wiecznej cukrowni i zaaranżowanie w stylu industrialnym Hotelu „Cukrownia Żnin”.

Wyróżnienie przyznano podczas gali wręczenia Nagród Marszalka 2021, która odbyła się 17 czerwca w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu. W trakcie wieczoru nagrody odebrało kilkadziesiąt osób promujących nasz region i zaangażowanych w lokalne inicjatywy. Listę wszystkich laureatów można poznać TUTAJ.

Nagrodę specjalną przyznano Władysławowi Grochowskiemu. Ten 69 letni przedsiębiorca i filantrop pochodzący z Siedlec jest właścicielem i prezesem Grupy Arche. Zarządzana przez niego firma podjęła się rewitalizacji budynku dawnej Cukrowni Żnin i stworzyła tam nowoczesne miejsce nawiązujące do lokalnej historii.

Szczególną uwagę na historyczne znaczenie obiektu powstałego w 1894 roku z inicjatywy miejscowych ziemian. Do 2004 roku funkcjonowała tam cukrownia będąca oddziałem Krajowej Spółki Cukrowej S.A. w Toruniu. Po zakończeniu działalności podjęto decyzję o sprzedaży budynku zakładu. W 2015 kompleks terenów dawnej cukrowni, ulokowany nad Jeziorem Dużym Żnińskim, zakupiła Grupa Arche.

Dzięki podjętym działaniom obiekt uznawany za jeden z symboli miasta zyskał nowe życie. Zachowano przy tym jego industrialny charakter i liczne pamiątki związane z funkcjonowaniem fabryki. Zdecydowano się też na nazwę nawiązującą do historii.

Hotel „Cukrownia Żnin” wzbogacił też ofertę noclegową w województwie kujawsko-pomorskim oraz przyczynił się do powstania nowych miejsc pracy. Jest w nim dostępnych ponad 600 miejsc noclegowych oraz 11 sal konferencyjnych dostosowanych do organizacji różnorodnych wydarzeń. W skład kompleksu wchodzą też m.in. basen, sauny, strefa relaksu, sala zabaw dla dzieci, kręgielnia czy browar z lokalnym piwem. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.cukrowniaznin.pl

Zobacz też zdjęcia z gali Nagród Marszałka 2021 – TUTAJ


Powiązane treści