Bydgoszcz
3C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 4 • L 3
3C
Nd
5C
Pon
6C
Wt
7C
Sr
4C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesTworzą platformy VOD i nawigacje satelitarne. Teraz szukają pracowników w Bydgoszczy
Marcin Siech, Rafał Bruski, Cybercom - ST
10.10.2016 | 14:05

Tworzą platformy VOD i nawigacje satelitarne. Teraz szukają pracowników w Bydgoszczy

Cybercom otwiera w Bydgoszczy swoje trzecie biuro na terenie Polski.

Na zdjęciu: Marcin Siech (z lewej) zapewniał , że Cybercom chce stawiać na młodych pracowników.

Fot. Sebastian Torzewski

Firmy z branży outsourcingowej zatrudniają w Bydgoszczy ok. 9000 osób, z czego 80% w obszarze IT. Wkrótce ta liczba ma się zwiększyć, gdyż swoje biuro w mieście nad Brdą otwiera firma Cybercom.

Cybercom specjalizuje się w doradztwie technologicznym i w 22 oddziałach na całym świecie zatrudnia ponad 1000 osób. Na swoim koncie ma m.in. utworzenie rozwiązań bluetooth stosowanych w samochodach najpopularniejszych producentów, prace nad platformą VOD oraz przygotowywanie rozwiązań do nawigacji marki TomTom.

Dotąd Cybercom miał w Polsce dwa biura – niemal 200 osób zatrudnionych jest w Łodzi, a siedziba w stolicy jest miejscem pracy dla 70 specjalistów z branży IT. – Chcemy, aby ludzie pracujący u nas znali się i mogli działać w dobrej atmosferze. Dlatego uznaliśmy, że 200 osób pracujących w Łodzi to już maksimum i musimy otworzyć trzecie buro – mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Marcin Siech, dyrektor zarządzający Cybercom Polska.

Początkowo firma zatrudni nad Brdą około 20 osób, jednak z czasem liczba pracujących w biurze przy ul. Unii Lubelskiej może wzrosnąć nawet dziesięciokrotnie. – Chcemy zatrudniać ludzi młodych, nawet będących na studiach lub krótko po nich, ponieważ te osoby, które są w branży już od lat, często widzą za mało i nie są otwarte na zmiany – tłumaczy Siech. Oprócz działalności w branży IT jego firma skupia się też na innych projektach. W Łodzi organizowała już charytatywny rajd rowerowy oraz warsztaty informatyczne. W Bydgoszczy ma być podobnie.


Powiązane treści