Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 6 • L 5
9C
Sob
11C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTyczkarz Zawiszy ma szansę na triumf w Diamentowej Lidze. Powalczy w finale w Brukseli
21.08.2018 | 19:03

Tyczkarz Zawiszy ma szansę na triumf w Diamentowej Lidze. Powalczy w finale w Brukseli

Finał cyklu odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Na zdjęciu: Paweł Wojciechowski wystąpi w finałowych zawodach Diamentowej Ligi.

Fot. Stanisław Gazda

Siedmioro polskich lekkoatletów powalczy o triumf w Diamentowej Lidze. Wśród nich jest zawodnik z naszego regionu.

Mowa o tyczkarzu Zawiszy Bydgoszcz Pawle Wojciechowskim. Oprócz niego, w finale prestiżowego mityngu powalczą również Piotr Lisek (skok o tyczce), kulomioci Paulina Guba i Michał Haratyk, oszczepniczka Marcelina Witek oraz biegacze Sofia Ennaoui (1500 m) i Adam Kszczot (800 m). Finałowe zawody odbędą się 30 sierpnia w Zurychu oraz 31 sierpnia w Brukseli i to wtedy odbędzie się konkurs tyczkarzy z udziałem Wojciechowskiego.

Wojciechowski w miniony piątek wystartował w Międzyzdrojach w mityngu upamiętniającym Tadeusza Ślusarskiego i Władysława Komara (w ubiegłym tygodniu minęło dwadzieścia lat od ich śmierci w wypadku samochodowym). Zawodnik Zawiszy zajął trzecie miejsce, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.70 m. Triumfował Piotr Lisek, który pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.90 m, co jest rekordem mityngu. Drugi był Kanadyjczyk Shaun Barber (5.85 m).

Z kolei w ostatnich kwalifikacyjnych zawodach Diamentowej Ligi w Birmingham wystartował inny lekkoatleta Zawiszy. Mowa o Marcinie Lewandowskim, który w biegu na 800 metrów zajął piąte miejsce (1:44.75).


Powiązane treści