Wiatr: 2km/h E
H 14 • L 11
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTyczkarz Zawiszy rozpoczął sezon halowy. I był o krok od podium zawodów w Niemczech
Paweł Wojciechowski Bydgoszcz
15.01.2018 | 13:24

Polak w najlepszej próbie uzyskał wynik 5,51 m.

Na zdjęciu: Tyczkarz Zawiszy zajął czwarte miejsce w zawodach w Niemczech.

Tyczkarz bydgoskiego Zawiszy ma za sobą pierwszy występ w hali w 2018 roku. Paweł Wojciechowski zawody w Niemczech ukończył na czwartym miejscu.

Mistrz świata z 2011 roku z południowokoreańskiego Daegu wystąpił w konkursie w niemieckim Merzig. Zawody odbyły się w… namiocie cyrkowym. Wojciechowski start w zawodach potraktował treningowo.

Polak zdecydował się na skakanie z krótszego rozbiegu (dziesięć kroków zamiast szesnastu) i w najlepszej próbie pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,51 m. Konkurs tyczkarzy wygrał Holender Menno Vloon, który uzyskał wynik 5,61 m. Na drugim miejscu zmagania ukończył zawodnik gospodarzy – Raphael Holzdeppe – 5,51 m, a na najniższym stopniu podium stanął drugi z Polaków – Piotr Lisek.

– 5,51 m z dziesięciu kroków. Jest dobrze, przecież maszyna się rozkręca – napisał tyczkarz Zawiszy na swoim profilu na portalu społecznościowym.