Bydgoszcz
7C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 6
21C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
15C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaTydzień atrakcji w Bydgoszczy. Adria Art zaprasza na różne wydarzenia!
03.03.2022 | 14:34

Tydzień atrakcji w Bydgoszczy. Adria Art zaprasza na różne wydarzenia!

Na zdjęciu: W Bydgoszczy wystąpią artyści różnego pokolenia.

Fot. nadesłane

Drugi tydzień marca będzie pełen rozrywki. Organizator wydarzeń kulturalnych Adria Art przygotował moc atrakcji dla mieszkańców Bydgoszczy i regionu. Poznajcie propozycje, z których warto skorzystać.

Spektakl komediowy Ludzie inteligentni 

Przebojowa komedia czyli Ludzie inteligentni odbędzie się 7 marca br. w Operze Nova w Bydgoszczy o godz. 17.30 i 20.00. To spektakl o tym, że nie ma nudnych związków – są tylko mało kreatywni partnerzy. A kto kocha, ten błądzi…

Faza dojrzałej harmonii nie zadowala ludzi inteligentnych. Dlatego gdy tylko w ich relacjach zaczyna panować spokój, bohaterowie komedii szukają sposobu na zmianę sytuacji. David podejmuje decyzję o rozstaniu ze swoją długoletnią partnerką Chloe. Brak sprzeciwu z jej strony zupełnie go zaskakuje. Ich przyjaciele oraz ich partnerki mnożą teorie i domysły. Może ona go zdradza – sugerują kumple. Może oni wszyscy zdradzają – zastanawiają się w trakcie babskich wieczorów przyjaciółki.

Trzy pary prowadzą rodzaj gry i, jak w reakcji łańcuchowej, kryzys jednego związku wywołuje kolejny. Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus… A nas jak zwykle będą śmieszyć do łez nieudolne próby odkrywania tych obcych sobie planet. Twórcy teatralnych hitów „Boeing, Boeing” oraz „Imię” zapraszają na kolejną przebojową komedię w gwiazdorskiej obsadzie.

Obsada:

 • Magda Boczarska/Renata Dancewicz
 • Iza Kuna/Maria Seweryn/Agata Pruchniewska
 • Magdalena Stużyńska/Monika Dryl/Paulina Holtz
 • Mariusz Witkowski/Szymon Bobrowski
 • Rafał Królikowski/Bartłomiej Kasprzykowski
 • Olaf Lubaszenko/Bartłomiej Topa/Piotr Borowski

Autor przekładu: Irma Helt
Reżyseria: Olaf Lubaszenko
Scenografia: Justyna Woźniak
Kostiumy: Tomasz Jacyków
Muzyka: Szymon Wysocki
Produkcja: Tito Productions – Katarzyna Fukacz, Damian Słonina
Czas trwania: 90 minut bez przerwy


Varius Manx & Kasia Stankiewicz – 30-lecie na bis!

Koncert z okazji 30. urodzin zespołu odbędzie się 8 marca w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy o godz. 19.00

Zespół Varius Manx został założony pod koniec 1989 roku przez Roberta Jansona i braci: Michała i Pawła Marciniaków. To zespół, u którego trzon jest niezmienny od początku istnienia. W tym roku obchodzi swoje 30-lecie pracy artystycznej. Wraz z Kasią Stankiewicz zapraszają na JUBILEUSZOWY KONCERT VARIUS MANX-30-LECIE.

Niewątpliwie sale wypełnione po brzegi stanowią o ciągłej popularności zespołu. Różnorodność publiczności świadczy tym, że utwory Varius Manx łączą młode i starsze pokolenie, bo kto nie zna piosenki „Orła cień”? Jubileuszowy koncert to repertuar z 30 lat działalności zespołu. Zamigotał świat, Ruchome piaski, Piosenka księżycowa, Kot bez ogona, Pocałuj noc, czy Zanim zrozumiesz potrafią zanucić miliony Polaków. Varius Manx i Kasia Stankiewicz to gwarancja wspaniałych muzycznych wspomnień.


Piosenki to…? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta…

Koncert odbędzie się 12 marca w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy o godz. 19.00. Najlepsi wykonawcy piosenki aktorskiej w utworach mistrzów. Koncert „Piosenki-to? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta…” jest niezapomnianym, muzycznym widowiskiem. 

W nadchodzącym, 2022 roku zapraszamy Państwa na wyjątkową, muzyczną ucztę. Podczas wieczoru usłyszymy najpiękniejsze piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i Jeremiego Przybory w wykonaniu najzdolniejszych, młodych (i nie tylko) aktorów.

Młode pokolenie aktorów reprezentować będzie Marcin Januszkiewicz, Jakub Gąsowski i Katarzyna Dąbrowska. Swoje wyjątkowe interpretacje wykonają również Hanna Śleszyńska, Jacek Wójcicki, Zbigniew Zamachowski i Joanna Trzepiecińska. – Ten koncert jest artystycznym spotkaniem moich duchowych nauczycieli z moimi uczniami – mówił odpowiedzialny za cały projekt Andrzej Strzelecki. Po śmierci artysty w roli konferansjera zastąpi go Andrzej Poniedzielski.

Koncert „Piosenki-to? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta…” zapadnie Państwu w pamięć jako wspaniała, nostalgiczna podróż wśród dzieł wirtuozów polskiej piosenki.

Prowadzenie: Andrzej Poniedzielski

Wystąpią:

 • Katarzyna Dąbrowska / Joanna Trzepiecińska
 • Hanna Śleszyńska / Zbigniew Zamachowski
 • Marcin Januszkiewicz
 • Jacek Wójcicki
 • Jakub Gąsowski i inni
 • Zespół muzyczny pod kierownictwem Wiesława Wysockiego.

Czas trwania: 2 godziny bez przerwy


Bilety na wszystkie te wydarzenia można zakupić na stronie https://adria-art.pl/miasta/133/bydgoszcz