Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Tydzień Bibliotek w Bydgoszczy. Atrakcje nie tylko dla książkowych moli

Dodano: 08.05.2017 | 14:09

Udział w wydarzeniach organizowanych w ramach Tygodnia Bibliotek jest darmowy.

Na zdjęciu: Wszystkie wydarzenia odbędą się w budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy.

Fot. JW / archiwum

Najbliższe popołudnia w Bibliotece Głównej w Bydgoszczy będą obfitować w atrakcje. Od poniedziałku do piątku trwa tam Tydzień Bibliotek. 

Coroczna akcja tym razem odbywa się pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”. W programie wydarzenia znalazły się spotkania autorskie, prezentacje, warsztaty, gry, projekcje filmowe, targowiska, kiermasze, koncerty. Tydzień Bibliotek rozpocznie spotkanie twórcze z Danutą Milewską, które zaplanowano na godz. 18:00. Autorka i artystka interesuje się relacjami pomiędzy tańcem, tekstem, fotografią, dźwiękiem i terapiami ekspresyjnymi. Osoby, które zgromadzą się na strychu Biblioteki Głównej dowiedzą się więcej między innymi o tzw. pisaniu z brzucha.

We wtorek o godzinie 16:00 odbędzie się „Czytelnicza gra miejska”, a dwie godziny później rozpocznie się spotkanie autorskie z Tomaszem Hildebrandtem połączone z promocją jego najnowszej książki pod tytułem „Dotyk”. Następnego dnia o godzinie 18:00 w bibliotece pojawi się Arkady Paweł Fiedler, a we czwartek o tej samej porze przybędzie Agata Przybyłek.

W trakcie akcji odbędzie się również pokaz filmu Petera Weira pt. Projektor. Zobaczyć go będzie można w środę o godzinie 18:00 na strychu biblioteki. Natomiast w sali wykładowej w piątek w godz. 18:00-20:00 odbędzie się Targowisko Kultury, czyli kiermasz zalegających na półkach płyt i filmów, gier, instrumentów, aparatów, kamer i sprzętu RTV.

Tydzień Bibliotek zwieńczy „Noc w Bibliotece”, która będzie, tradycyjnie, kumulacją działań i podsumowaniem wydarzeń kulturalnych z całego tygodnia. – Naszych gości zapraszamy na szereg wydarzeń z rozmaitych dziedzin kultury. Towarzyszył im będzie, już tradycyjnie Kiermasz książki, gratka dla moli książkowych. W ramach nocy spotkamy się z Karoliną Sałdecką-Kielak, która promować będzie swoja najnowszą książkę Psycho-Killer. Zakapturzeni mnisi oprowadzą zwiedzających po salach Biblioteki Bernardynów gromadzącej najstarszy w mieście księgozbiór sięgający schyłku XV w. Aleksandra Ćwikowska ukaże tajniki pięknej kreski i zaprezentuje kaligraficzne cacka. Roman Pleszyński zaprosi na multimedialną podróż połączoną z gwiezdną opowieścią zatytułowaną Odkrywanie tajemnic piękna Kosmosu. Dzięki Wirtualnemu Muzeum Konsol i Gier Wideo PreHistoria.pl będzie również okazja zagrać w kultowe gry na sprzętach z dawnej epoki. Natomiast miłośnicy planszówek skorzystają z propozycji Centrum Gier Pegaz, które pojawi się z najnowszymi hitami. Noc w Bibliotece zakończy koncert na poddaszu, gdzie wystąpi Dawid Portasz wokalista, kompozytor, autor tekstów, lider zespołu Jafia Namuel, współzałożyciel polsko-jamajskiego projektu Rastasize, współautor tekstów i muzyki zespołów Millennium i The Brainhole – informują organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bydgoszczy i Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy.

Dokładny program Tygodnia Bibliotek zamieszczony jest na stronie internetowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy. Udział w wydarzeniach organizowanych w ramach Tygodnia Bibliotek jest darmowy.