Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczWideoTydzień po katastrofie samolotu w Bydgoszczy: Jest nagranie momentu wypadku [WIDEO]
21.07.2020 | 10:22

Tydzień po katastrofie samolotu w Bydgoszczy: Jest nagranie momentu wypadku [WIDEO]

Tydzień temu na bydgoskim lotnisku doszło do katastrofy samolotu typu Tecnam, w której zginęły dwie osoby. Pojawił się film, na którym zarejestrowano moment wypadku.

Do wypadku doszło we wtorek, 14 lipca, kwadrans po godzinie 10:00. Na ziemię spadła maszyna typu TECNAM P2006T o numerze rejestracyjnym SP-KEY – po upadku stanęła ona w płomieniach. W wyniku wypadku zginęły dwie osoby  instruktor (były szef Aeroklubu Włocławskiego) i kursantka pochodząca z Włoch.


WIĘCEJ INFORMACJI O KATASTROFIE SAMOLOTU NA BYDGOSKIM LOTNISKU


Czynności dochodzeniowo-śledcze, jakie policjanci wykonywali pod nadzorem prokuratora, jak i członków Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, trwały do późnych godzin nocnych. Członkowie komisji nie chcą wypowiadać się na temat zdarzenia. – Jest ono w trakcie wyjaśniania – słyszymy, ale jednocześnie w ciągu miesiąca od zdarzenia ma zostać sporządzony i opublikowany wstępny raport dotyczący wypadku.

Warto dodać, że ta sama maszyna już w styczniu tego roku miała problemy techniczne podczas lotu szkoleniowego. Wówczas nierównomierna była praca obu silników, po czym pilot awaryjnie lądował na trawiastej części lotniska. – W trakcie wznoszenia na wysokości około 700 stóp AMSL prawy silnik zaczął nierówno pracować i spadła jego moc. Instruktor przejął sterowanie, zaczął wykonywać zakręt o 180 stopni i przeszedł do lotu poziomego – możemy przeczytać w raporcie sporządzonym 13 stycznia br. przez Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych.

Śledczy na tym etapie też nie chcą zdradzać przyczyn zdarzenia. – Jest wiele wątków w tej sprawie do sprawdzenia – nie ukrywa prokuratura. Śledczy nie potwierdzają informacji o tym, że maszyna w styczniu miała mieć problemy techniczne, choć przyznają, że taka do nich dotarła.

Nagranie, które kilka dni temu pojawiło się w internecie, zostało nagrane przez kamerę na terenie jednej z posesji przy alei Jana Pawła II. Uwieczniono na nim moment upadku samolotu i poprzedzającego go manewru.

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści