Bydgoszcz
14C
Słonecznie
67% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 15 • L 14
17C
Sr
15C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
19.02.2016 | 16:06

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać bezpłatną pomoc prawną oraz psychologiczną.

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego wydarzenie

Fot. materiały prasowe

W dniach 22-17.02.2016r. obchodzimy Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W tym czasie specjaliści będą pełnić dyżury, podczas których zainteresowani będą mogli dowiedzieć się więcej na temat przestępstw.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem organizowany jest przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Jego idea zrodziła się w 2000 roku. Celem tego wydarzenia jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osob pokrzywdzonych przestępstwem. Data jego rozpoczęcia nie jest przypadkowa. 22 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw oraz ustanowiony przez polski rząd Dzień Ofiar Przestępstw.

W tym szczególnym tygodniu osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą porozmawiać z m.in. adwokatem, radcą prawnym, notariuszem, prokuratorem, policjantem, kuratorem sądowym i komornikiem. Informacje prawne udzielane są za darmo. Pokrzywdzeni mogą także skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej.

Po pomoc należy zgłaszać się do Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, które będą otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00 i w sobotę w godz. 10:00-13:00. W województwie kujawsko-pomorskim pomocy udzielać będzie Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Inowrocławiu przy ul. Dworcowej 11 oraz Stowarzyszenie „AZYL” Na Rzecz Pomocy Kobietom i Dzieciom Ofiarom Przemocy w Toruniu przy ul. Brzozowej 9.

Ponadto przy ul. Jesionowej 24 powstanie specjalny punkt konsultacyjny zorganizowany przez Fundację Wszystkich Pokoleń. W poniedziałek (22.02) w godz. 16:00-19:00 będzie można porozmawiać tam z policjantami Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Funkcjonariuszy będzie można spotkać także w Rejonowym Ośrodku Pomocy Społecznej Śródmieście przy ul. Ogrodowej 9 w Bydgoszczy. Dyżur policjanta w tym miejscu odbędzie się we wtorek (23.02) i czwartek (25.02) w godz. 10:00-15:00.

Informacje o dokładnych godzinach pozostałych dyżurów można uzyskać kontaktując się z wyżej wymienionymi ośrodkami.


Podobne wpisy

Powiązane treści