76% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 4 • L 3
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTylko punkt Zawiszy w Koszalinie. Zwycięstwo uciekło w doliczonym czasie gry
Korneliusz Sochań
25.09.2021 | 16:12

Tylko punkt Zawiszy w Koszalinie. Zwycięstwo uciekło w doliczonym czasie gry

Na zdjęciu: Zawisza zremisował z Bałtykiem Koszalin.

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz tylko zremisowali z Bałtykiem Koszalin 2:2. Tylko, gdyż zwycięstwo stracili w doliczonym czasie gry.

Bydgoszczanie pojechali do Koszalina osłabieni. Zabrakło kontuzjowanych Michała Dumieńskiego i Mateusz Oczkowskiego, zawieszonego Macieja Koziary i trenera Piotra Kołca, któremu dzień przed meczem urodziła się córka. Zespół prowadził jego asystent Marcin Samborski.

W 24. minucie gospodarze objęli prowadzenie, gdy Paweł Łysiak uciekł obrońcom i pokonał Bartosza Szelonga. Jeszcze przed przerwą zawiszanie wyrównali po strzale Stanisława Wędzelewskiego, zaś pięć minut po zmianie stron Kamil Żylski dał prowadzenie bydgoszczanom.

Końcówka należała jednak do gospodarzy. W doliczonym czasie gry po kontrataku do siatki trafił Borys Jałoszyński. Mogło być nawet 3:2 dla koszalinian, bo w ostatniej minucie w zamieszaniu podbramkowym Łysiak minął Szelonga i uderzył do niemal pustej bramki, ale Jakub Witucki zdołał wybić piłkę. Zdaniem gospodarzy zagrał ręką, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego. Pokazał za to czerwoną kartkę Adamowi Paliwodzie, który zbyt gwałtownie wyrażał swoje zdanie.

Za tydzień Zawisza zagra z Polonią Środa Wielkopolska. Obecnie bydgoszczanie zajmują 13. miejsce w tabeli z 10 punktami zdobytymi w 10 meczach.

10. kolejka III ligi (gr. 2)
BAŁTYK KOSZALIN – ZAWISZA BYDGOSZCZ 2:2
bramki: Paweł Łysiak 24′, Borys Jałoszyński 90+1′ – Stanisław Wędzelewski 39′, Kamil Żylski 50′

Zawisza: Szelong – Maciejewski, Paliwoda, Witucki, Wędzelewski (56′ Chachuła), Sochań, Mielcarek, Piekuś (89′ Furst), Prejs, Brzeziński, Żylski oraz Tunkiewicz.

żółte kartki (Zawisza): Mielcarek, Sochań
czerwona kartka: Adam Paliwoda