Bydgoszcz
28C
Słonecznie
28% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 28 • L 28
23C
Nd
24C
Pon
26C
Wt
26C
Sr
24C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleTymczasowy areszt dla zabójcy 38-latki. I badania psychiatryczne
IMG_0123
28.04.2017 | 13:55

Tymczasowy areszt dla zabójcy 38-latki. I badania psychiatryczne

Prowadzone przez prokuraturę śledztwo ma ustalić motywy tej zbrodni.

Na zdjęciu: Mężczyzna został zatrzymany we środę.

Fot. mat. pras. KWP w Bydgoszczy

W nocy z wtorku na środę w mieszkaniu przy ulicy Racławickiej w Bydgoszczy znaleziono ciało 38-letniej kobiety. Sprawca przyznał się do winy i przedstawił przebieg zdarzenia, lecz nie umiał wyjaśnić, dlaczego to zrobił. Prokuratura szuka motywu. 

CZYTAJ WIĘCEJ O TEJ ZBRODNI [KLIK]

Z przeprowadzonej sekcji zwłok wynika, że kobiecie zadano 42 rany kłute na całym ciele, a bezpośrednią przyczyną zgonu było wykrwawienie przy współistniejącym zadławieniu się krwią.

Podejrzanym w tej sprawie okazał się 42-letni znajomy ofiary. Mężczyzna został zatrzymany przez policję, a prokuratura przedstawiła mu zarzut zabójstwa. – Sprawca przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Wyjaśnił, jak to się wydarzyło, ale nie jest w stanie podać, dlaczego – informuje prok. Piotr Dunal z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ. Oskarżony opowiedział przebieg zajścia podczas wizji lokalnej przeprowadzonej w mieszkaniu, w którym doszło do morderstwa.

Prokurator wnioskował o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Sąd przychylił się do tego wniosku. 42-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Prowadzone przez prokuraturę śledztwo ma ustalić motywy tej zbrodni. Jak na razie wiadomo, że policję wezwała jedna z osób postronnych, a w mieszkaniu znajdowało się tylko ciało kobiety. Ofiara i jej morderca byli znajomymi. W ustaleniu stopnia ich zażyłości mają pomóc inne znające je osoby. Wiadomo również, ze mężczyzna zostanie poddany badaniom psychiatrycznym. – Będziemy musieli głębiej sięgnąć do pokładów jego pamięci i skorzystać z pomocy biegłych psychiatrów – informuje prok. Dunal.


Powiązane treści