[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Uber wjeżdża do Bydgoszczy – 60 zł w prezencie i sportowe promocje

Dodano: 15.02.2022 | 10:44

Na zdjęciu: Bezpieczeństwo przejazdów jest priorytetem dla Uber.

Fot. nadesłane

Aplikacja do zamawiania przejazdów od dziś jest dostępna dla mieszkańców Bydgoszczy. Nowoczesne, dostępne, a przede wszystkim bezpieczne usługi pokochali już mieszkańcy w dziewięciu lokalizacjach w całej Polsce. Bydgoszcz trafia na mapę jako kolejne, wyczekiwane miasto.

Nieco ponad rok temu, do Grodu nad Brdą dotarł Uber Eats i od tego czasu niezmiennie karmi użytkowników aplikacji. Po ciepłym przyjęciu przyszedł czas na kolejny krok i uruchomienie platformy do zamawiania przejazdów, z której firma znana jest na całym świecie.

Czym jest Uber

Uber jest dostępną na całym świecie aplikacją mobilną, która łączy kierowców z pasażerami, umożliwiając swoim użytkownikom dotarcie do celu, z góry ustaloną trasą oraz za cenę znaną w momencie zamawiania przejazdu. Odkąd platforma po raz pierwszy ruszyła w 2014 roku w Warszawie, usługa cieszy się dużą popularnością i została uruchomiona również w Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Szczecinie i na Śląsku. Już od dzisiaj także mieszkańcy Bydgoszczy mogą korzystać z przejazdów za pośrednictwem aplikacji Uber – dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Promocje na start oraz weekendy

Na dobry początek Uber przygotował specjalne kody, umożliwiające skorzystanie z 50 proc. promocji na trzy przejazdy*. Ze względu na silne tradycje sportowe, z których znana jest Bydgoszcz, Uber przygotował dedykowane kody promocyjne z nazwami lokalnych klubów, aby każdy kibic niezależnie od tego, z jaką dyscypliną i herbem się utożsamia, mógł założyć konto w aplikacji Uber i skorzystać z promocji. Dla tych, którzy nad miłość do sportu przekładają po prostu – miłość do miasta, firma przygotowała także dodatkowy kod.

Kto pojedzie najtaniej?

Uber zachęca mieszkańców Bydgoszczy nie tylko do zamawiania przejazdów, ale także do rywalizacji. Kod, który w czasie trwania promocji zostanie wykorzystany najwięcej razy, wyznaczy termin kolejnych promocji dla mieszkańców – dzień najbliższych rozgrywek.

Lista kodów:

Budowlany Klub Sportowy Bydgoszcz BKS3x50
Chemik Bydgoszcz Chemik3x50
Gwiazda Bydgoszcz Gwiazda3x50
KKP Bydgoszcz KKP3x50
Polonia Bydgoszcz Polonia3x50
Zawisza Bydgoszcz Zawisza3x50
Astoria Bydgoszcz Astoria3x50
Alfa Bydgoszcz Alfa3x50
AZS UKW Bydgoszcz AZSUKW3x50
KS Basket 25 Bydgoszcz Basket3x50
Visła Bydgoszcz Visla3x50
Bydgoski Klub Wioślarek BKW3x50
Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie BTW3x50
Bydgostia Bydgoszcz Bydgostia3x50
KS Pałac Bydgoszcz Palac3x50
UKS Kopernik UKS3x50
Lubię sport, ale kocham Bydgoszcz KochamBydgoszcz3x50

60zł w prezencie

Oprócz promocji na start będzie można także skorzystać z osobnej – weekendowej promocji. Wpisując kod WEEKENDBYDGOSZCZ nowi użytkownicy w Bydgoszczy mogą oszczędzić aż 60zł (max. 20 zł na każdy z 3 objętych promocją przejazdów).

Aby wykorzystać kod promocyjny, należy:

 1. Pobrać aplikację z AppStore lub Google Play,
 2. Uruchomić aplikację i otworzyć zakładkę Portfel, następnie na samym dole po kliknięciu “Dodaj kod promocyjny” wpisać jeden z poniższych kodów,
 3. Ustawić miejsce docelowe,
 4. Ustawić miejsce odbioru,
 5. Po zamówieniu przejazdu użytkownik otrzymuje informacje o kierowcy oraz samochodzie, a także jego bieżącą lokalizację na mapie,
 6. Po przyjeździe kierowcy należy upewnić się, że marka oraz numer rejestracyjny samochodu są takie jak wyświetlane w aplikacji.

Więcej niż przejazd

Bezpieczeństwo przejazdów jest priorytetem dla Uber. Przejazdy oferowane za pośrednictwem Uber są realizowane przez licencjonowanych partnerów, którzy muszą spełnić szereg wymagań, aby dołączyć do platformy. Dodatkowo aplikacja oferuje pasażerom wiele funkcji bezpieczeństwa, w tym:

 1. Sprawdź swój przejazd: jeszcze przed przyjazdem pojazdu pasażerowie zawsze znają dane kierowcy, takie jak imię, model samochodu oraz numer rejestracyjny, a każdy przejazd jest monitorowany przez system GPS. Przed każdą podróżą Uber przypomina o sprawdzeniu, czy dane z aplikacji zgadzają się.
 2. Udostępnij przejazd zaufanym kontaktom: ta funkcja pozwala udostępnić trasę swojego przejazdu nawet 5 osobom, z listy tzw. Zaufanych Kontaktów. Dzięki temu bliskie osoby zawsze wiedzą, gdzie znajduje się użytkownik, oraz mają dane na temat pojazdu, którym się porusza.
 3. Ride Check: Dzięki danym z systemu GPS każdy przejazd za pośrednictwem platformy Uber jest monitorowany również przez funkcję Ride Check. Podczas nieoczekiwanego postoju aplikacja kontaktuje się z pasażerem, by upewnić się, że przerwa w podróży jest planowana. W przypadku niespodziewanej sytuacji aplikacja kieruje użytkowników do specjalnego menu i umożliwia szybki kontakt ze służbami ratunkowymi lub Działem Wsparcia.
 4. Centrum Bezpieczeństwa: W trakcie każdego przejazdu użytkownicy mają stały dostęp do wszystkich funkcji w Centrum Bezpieczeństwa. Po naciśnięciu przycisku tarczy użytkownicy mogą udostępnić swój przejazd, zapoznać się z procedurami bezpieczeństwa oraz w razie potrzeby skontaktować się z numerem 112. Aplikacja automatycznie prześle dyżurnemu dane dotyczące pojazdu oraz lokalizacji.
 5. Kodeks Społeczności: W celu zadbania o właściwe interakcje w trakcie przejazdów firma stworzyła Kodeks Społeczności Uber. Jest to zbiór zasad przeznaczony dla wszystkich użytkowników platformy, który zobowiązuje do wzajemnego szacunku, dbania o bezpieczeństwo oraz przestrzegania prawa.

Więcej szczegółów na temat funkcji bezpieczeństwa dostępnych w aplikacji można znaleźć na stronie uber.com

Dlaczego Uber?

 • Dostępny o każdej porze dnia i nocy: W każdej chwili, pasażerowie są 3 kliknięcia od rozpoczęcia przejazdu z jednym z kierowców.
 • Profesjonalni kierowcy: Wszyscy partnerzy, realizujący przejazdy za pośrednictwem platformy Uber posiadają licencję taxi. Pasażerowie znają imię kierowcy, ocenę, markę samochodu oraz numer rejestracyjny przed rozpoczęciem każdego przejazdu.
 • Bezpieczeństwo: Aplikacja Uber oferuje szereg funkcji bezpieczeństwa m.in. monitorowania GPS, wsparcia w nagłych wypadkach oraz możliwości poinformowania bliskich o trasie przejazdu. Więcej informacji na temat funkcji bezpieczeństwa można znaleźć na uber.com.
 • Przystępne ceny, prosta płatność: Korzystając z Ubera, użytkownicy zawsze wiedzą ile zapłacą za przejazd, zanim wsiądą do pojazdu. Płatności są realizowane, za pośrednictwem aplikacji po dodaniu karty płatniczej lub gotówką. Uber umożliwia też podział kosztów przejazdu ze znajomymi. Po każdym przejeździe użytkownik otrzymuje rachunek na podany podczas rejestracji adres mailowy.
 • Niezawodność: Aplikacja Uber jest dostępna w 10 lokalizacjach w Polsce i ponad 10.000 miastach w ponad 70 krajach, umożliwiając milionom użytkowników dotrzeć do celu każdego dnia.

* Kody promocyjne pozwalają na zniżkę 50 proc. na 3 przejazdy do maksymalnej kwoty 10 złotych. Promocja będzie aktywna w dniach 15-22.02.2022..


CZYTAJ TEŻ: Uber Eats w Bydgoszczy