Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 10 • L 8
9C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
13C
Pon
15C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPORADY I CIEKAWOSTKIUbezpieczenie sprzętu sportowego. Na co zwrócić uwagę?
loic-lassence-1352023-unsplash
03.09.2019 | 09:51

Ubezpieczenie sprzętu sportowego. Na co zwrócić uwagę?

Na zdjęciu:

Fot.

Jeśli jesteś fanem spędzania wolnego czasu aktywnie, to musisz pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dotyczy to zarówno Twojego zdrowia, jak i sprzętu. Wystarczy chwila nieuwagi, żeby złodziej ukradł nam narty czy rower. Sprzęt sportowy nie należy do najtańszych i jego strata będzie naprawdę bolesna. Zamiast wypoczywać, będziemy się stresować. Na szczęście jest skuteczne rozwiązanie tego problemu.

Czym jest ubezpieczenie sprzętu sportowego?

Ubezpieczenie sprzętu sportowego polega na wykupieniu odpowiedniej polisy. W przypadku kradzieży lub uszkodzenia naszego wyposażenia na tej podstawie zostanie wypłacone odszkodowanie. Chociaż nie usunie to uczucia zawodu, to zmniejszy nasz stres i niepokój. Świadomość tego, że dostaniemy pieniądze na kupno nowego sprzętu, jest dobrym pocieszeniem. W ten sposób dosyć szybko możemy wrócić do cieszenia się naszym wypoczynkiem. Jeśli interesuję Cię różne opcje ubezpieczenia – więcej dowiesz się na stronie: http://ubezpieczenie24.org/.

Czy warto wykupywać ubezpieczenie sprzętu sportowego?

Wielu ludzi ostatecznie nie decyduje się na zakup ubezpieczenia sprzętu sportowego. Często argumentują to wysokimi kosztami, na które trzeba się przygotować. Prawda jest taka, że ubezpieczenie w ostatecznym rozrachunku można uważać za dobrą inwestycję. Sprawdza się to szczególnie w przypadku sprzętu sportowego, którego cena zazwyczaj jest dużo wyższa niż urządzeń do codziennego użytku. W związku z tym od ubezpieczyciela możemy uzyskać nawet 10.000 zł odszkodowania! To z pewnością jest godna rekompensata za utracony sprzęt.

Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu sprzętu sportowego?

Fundamentalną kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy podpisywaniu ubezpieczenia sprzętu sportowego, jest to, jak ubezpieczyciel wyceni uszkodzony lub skradziony sprzęt. Istnieją dwa możliwe scenariusze. Sprzęt został uszkodzony i zaniesiony do naprawy – w tym przypadku sprawa jest prosta, bo ubezpieczyciel pokrywa koszty, które będą na fakturze lub rachunku. Sprzęt jest w takim stanie, że nie da się go naprawić lub został skradziony – w tej sytuacji musimy zwrócić uwagę na dwie kwestie:

  • wycena odbędzie się według wartości rzeczywistej: to przypadek zdecydowanie mniej korzystny z naszej perspektywy. Uzyskamy zwrot ceny za używany sprzęt, który jest aktualnie na rynku. Nie odzwierciedla to w pełni poniesionej straty,
  • wycena odbędzie się według wartości odtworzeniowej: dzięki temu dostaniemy sumę odpowiadającą naszemu nowemu urządzeniu. W ten sposób zdobędziemy wystarczającą ilość środków na odkupienie sprzętu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podobne wpisy

Powiązane treści