Bydgoszcz
9C
Słonecznie
61% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 9 • L 9
8C
Pt
10C
Sob
15C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleUciekał bmw przed policją i rozbił dwa radiowozy. Niebawem zasiądzie na ławie oskarżonych
06.01.2021 | 04:59

Uciekał bmw przed policją i rozbił dwa radiowozy. Niebawem zasiądzie na ławie oskarżonych

O skierowaniu aktu oskarżenia do sądu poinformowała prokuratura.

Na zdjęciu: Do policyjnego pościgu doszło na początku lipca 2020 r. i miał on miejsce zarówno na terenie Ciechocinka, jak i Włocławka.

Fot. KMP Włocławek / archiwum

Włocławska prokuratura zakończyła śledztwo i skierowała do miejscowego sądu akt oskarżenia wobec 30-letniego mężczyzny, który uciekał autem przed policyjną kontrolą przez teren dwóch powiatów.

Sceny rodem z filmu akcji rozegrały się na początku lipca 2020 r. Wówczas na terenie Ciechocinka, policjanci próbowali zatrzymać do kontroli kierującego bmw, bo ten nie miał włączonych świateł. I mimo, że funkcjonariusze dawali mu sygnały dźwiękowe i świetlne, to kierowca ani myślał zatrzymać się. Podjął ucieczkę, która zakończyła się dopiero we Włocławku, a w jej trakcie, kierowca bmw rozbił dwa policyjne radiowozy, a czterech funkcjonariuszy zostało rannych.

30-latka zatrzymano, a w toku prowadzonego postępowania zostały mu postawione dwa zarzuty związane z czynną napaścią na funkcjonariuszy poprzez wykorzystanie pojazdu bmw i zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Wobec Macieja G. stosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Śledczy z włocławskiej prokuratury poinformowali o zakończeniu śledztwa w tej sprawie. – Akt oskarżenia do Sądu Rejonowego we Włocławku został przesłany 17 grudnia 2020 r. – przekazuje prokuratura, która poinformowała także o ustaleniach postępowania. Jak się dowiadujemy z ustaleń, Maciej G. w trakcie pościgu sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym. – Zajeżdżał drogę oznakowanym radiowozom policyjnym biorącym udział w pościgu, uniemożliwiając jego wyprzedzenie i zatrzymanie, poruszał się z nadmierną prędkością, która dochodziła do 150 km/h, lekceważył znaki drogowe poziome i pionowe, nie sygnalizował wykonywanych manewrów, jechał po przeciwnym pasie ruchu – zdradzają śledczy.

W toku prowadzonego kilka miesięcy postępowania, prokuratura przeanalizowała zebrany w sprawie materiał dowodowy, na który złożyły się m.in. zeznania świadków, pokrzywdzonych, ale też częściowo samego podejrzanego oraz opinie z oględzin pojazdów i miejsca zderzenia aut, biegłego z zakresu medycyny sądowej, analiza trasy przejazdu i nagrania z monitoringu. – Analiza zebranego w sprawie materiału dowodowego prowadzi do wniosku, że Maciej G. dopuścił się popełnienia zarzucanego mu czynu – słyszymy.

Jak się okazuje, 30-latek w przeszłości był już karany przez sądy poza granicami Polski.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści