Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
15C
Czw
11C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
11C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIUciekał przed policją, bo miał wiele na sumieniu
17.06.2017 | 14:13

Uciekał przed policją, bo miał wiele na sumieniu

Bagaż przewinień miał potężny...Tylko za niezatrzymanie się do kontroli grozi mu 5 lat więzienia.

Na zdjęciu: Dokumenty do kontroli...

Fot. Stanisław Gazda

Patrol z bydgoskiej „drogówki” próbował zatrzymać mieszkańca Bydgoszczy. Ten nie dość, że tego nie zrobił, to rzucił się do ucieczki, podczas której spowodował kolizję. Chwilę później był już w rękach funkcjonariuszy. Jak się okazało 42-latek miał cztery promile alkoholu w organizmie. Tylko za niezatrzymanie się do kontroli i grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. A bagaż przewinień wiózł ze sobą niemały…

W czwartek około godziny 18:00 patrol ruchu drogowego kontrolując pojazdy przy ulicy Łochowskiej w Bydgoszczy, zauważyli vw polo jadącego w kierunku centrum miasta. Jeden z policjantów postanowił zatrzymać kierującego do kontroli, dając sygnały do zatrzymania. Ten jednak, widząc funkcjonariusza przyspieszył i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. O tej sytuacji powiadomili dyżurnego bydgoskiej policji.

Kierowca vw, uciekając przed funkcjonariuszami, zderzył się na ulicy Nakielskiej z oplem. To jednak go nie powstrzymało. Skręcił w ulicę Notecką, a następnie w ulicę Spacerową. Pościg zakończył się na ulicy Wiśniowej. Tam policjanci zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało, 42-latek uciekał, bo miał zabrane prawo jazdy. Jednak to nie był jego jedyny problem. Policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie trzeźwości to potwierdziło. Miał cztery promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Teraz mężczyzna będzie odpowiadać za niezatrzymanie się do kontroli policjantowi, kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu.

Policja przypomina, że z dniem 01 czerwca 2017 roku w kodeksie karnym nastąpiły zmiany. Do katalogu przestępstw dołączył między innymi art. 178b, który mówi o tym, że kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Podobne wpisy

Powiązane treści