Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Uciekał przed policją i spowodował kolizję. Dodatkowo miał sądowy zakaz kierowania

Dodano: 27.02.2023 | 11:14

Na zdjęciu: 23-latek próbował uciec przed policją.

Fot. Szymon Fiałkowski

Mężczyzna uciekał przed policją. Chciał uniknąć kary za prowadzenie pomimo sądowego zakazu.

W piątek, 24 lutego 2023 roku ok. godz. 17:30 na ul. Poznańskiej w Inowrocławiu policja dała sygnał kierowcy nissana, żeby ten zatrzymał się. Mężczyzna początkowo zaczął zjeżdżać we wskazane przez funkcjonariusza miejsce, ale gdy ten zaczął zbliżać się do samochodu- kierowca gwałtownie ruszył.

Policjanci ruszyli za nim w pościg po ulicach miasta. Był on kontynuowany na terenie miejscowości Tupadły. W pewnym momencie kierowca zawrócił w stronę Inowrocławia i podczas dalszej ucieczki uderzył w zaparkowaną ciężarówkę.

Po zderzeniu, mężczyzna wysiadł z pojazdu i kontynuował ucieczkę pieszo. Tymczasem do pościgu dołączył kolejny patrol policji, który zajechał uciekinierowi drogę. 23-letni mieszkaniec powiatu konińskiego został ostatecznie zatrzymany.

Policja ustaliła, że mężczyzna miał zakaz kierowania pojazdami do października 2024 roku. Dodatkowo stworzył on zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez przekroczenie prędkości, wyprzedzanie, nieudzielanie pierwszeństwa, nie stosowanie się do znaków i spowodowanie kolizji. Funkcjonariusze skierowali wniosek do sądu o ukaranie 23-latka. Natomiast usłyszał już zarzut niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments