Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Uciekali przed policyjną kontrolą i znaleziono przy nich narkotyki. Dwaj młodzi mężczyźni trafili do aresztu

Dodano: 15.03.2021 | 10:54
policyjny pościg Brodnica

Sąd przychylił się podczas posiedzenia do wniosku prokuratury.

Na zdjęciu: Kierowcę i pasażera seata ibizy, policjanci zatrzymali po pościgu.

Fot. KPP Brodnica / archiwum

Najbliższe trzy miesiące spędzą za kratkami kierowca i pasażer seata ibizy, którzy w minionym tygodniu uciekali przed policyjną kontrolą i łamali przepisy ruchu drogowego.

Przypomnijmy: do policyjnego pościgu doszło w minioną środę (10 marca) w godzinach porannych. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać wówczas do kontroli seata ibizę, jednak kierowca ani myślał się zatrzymać i podczas pościgu popełnił szereg różnych wykroczeń drogowych. Jak się okazało, zarówno 20-latek, który kierował autem, jak i 18-letni pasażer mieli też narkotyki.

Zatrzymanych mężczyzn doprowadzono do brodnickiej prokuratury, gdzie śledczy przedstawili im zarzuty. – Obaj usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, udzielania środków odurzających nieletnim, a kierowca dodatkowo zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej – mówi asp. sztab. Agnieszka Łukaszewska z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy. Po wykonaniu czynności z zatrzymanymi, prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Podczas piątkowego (12 marca) posiedzenia, sąd w Brodnicy przychylił się do niego, co oznacza, że zarówno 20-, jak i 18-latek spędzą za kratkami najbliższe trzy miesiące. Za popełnione czyny może im grozić kara nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Uciekali przed policyjną kontrolą i znaleziono przy nich narkotyki. Dwaj młodzi mężczyźni trafili do aresztu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments