Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 15 • L 14
18C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
16C
Wt
15C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportUczczą pamięć lekkoatletycznej legendy. Zaplanowano bieg sztafetowy ze Starego Fordonu
15.05.2021 | 08:49

Uczczą pamięć lekkoatletycznej legendy. Zaplanowano bieg sztafetowy ze Starego Fordonu

Na zdjęciu: 4 czerwca ze Starego Fordonu w Bydgoszczy wystartuje bieg sztafetowy.

Fot. Filip Kowalkowski / Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski

W 70 rocznicę urodzin wybitnego lekkoatlety Bronisława Malinowskiego, w tym roku zorganizowany zostanie kolejny bieg sztafetowy z Bydgoszczy i Torunia do Grudziądza. – To jedno z wydarzeń wpisujących się w ustanowiony przez sejmik rok gwiazdy Królowej Sportu – słyszymy w urzędzie marszałkowskim.

Jak informuje urząd marszałkowski, trwają zapisy do uczestnictwa w biegu. – Do udziału zapraszamy maksymalnie ośmioosobowe zespoły sztafetowe (kluby sportowe, grupy nieformalne) – słyszymy w urzędzie marszałkowskim. Każdy z uczestników biegu otrzyma pamiątkową koszulkę startową, a na mecie medal za ukończenie zawodów.

Tegoroczny bieg dla uczczenia 70 rocznicy urodzin Bronisława Malinowskiego odbędzie się 4 czerwca. Sztafety wystartują z rynku Starego Fordonu w Bydgoszczy oraz z placu Teatralnego przed urzędem marszałkowskim w Toruniu, a biegacze następnie połączą się w Chełmnie, przebiegając odpowiednio 35 km (z Bydgoszczy) i 45 km (z Torunia). – Następnie połączone siły sztafet ruszą wzdłuż prawego brzegu Wisły przez Górne Wymiary (powiat chełmiński) i Szynych (w powiecie grudziądzkim) do Grudziądza – opisują urzędnicy. Meta na stadionie Grudziądzkiego Klubu Sportowego Olimpia – macierzystego klubu Bronisława Malinowskiego.

Bieg sztafetowy jest jednym z wydarzeń organizowanych w ramach roku Bronisława Malinowskiego w województwie. W przyszłym tygodniu otwarta zostanie wystawa plenerowa „Bronisław Malinowski, sportowa ikona Grudziądza”. Będzie ona prezentowała szesnaście fotogramów związanych z najważniejszymi momentami kariery sportowej mistrza i wicemistrza olimpijskiego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Powiązane treści