Bydgoszcz
8C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 9 • L 7
15C
Nd
15C
Pon
4C
Wt
8C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUczelnie poprawiły wyniki, dostaną prawie 100 milionów do podziału. Wśród nich – UKW
31.10.2017 | 18:40

Uczelnie poprawiły wyniki, dostaną prawie 100 milionów do podziału. Wśród nich – UKW

Uczelnie zostały docenione za poprawę wyników w ramach tzw. parametryzacji, czyli analizy jakości badań na poszczególnych wydziałach.

Na zdjęciu: Lepsze wyniki pojawiły się nie tylko w indeksach studentów, ale również w badaniu jakościowym zleconym przez ministerstwo.

Fot. Stanisław Gazda

Ponad pięć milionów złotych trafi jeszcze w tym roku na konto Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. To swoista premia za dobre wyniki w ramach tegorocznej parametryzacji uczelni wyższych przeprowadzonej przez ministerstwo nauki.

– W ten sposób postanowiliśmy docenić i dowartościować te uczelnie, które stawiają na wysoki poziom badań naukowych, a w przypadku uczelni technicznych – także na wdrożenia przemysłowe bądź gospodarcze – ocenił wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin, tłumacząc przyczyny uruchomienia specjalnej rezerwy celowej w budżecie o wartości 95 milionów złotych.

Beneficjentami tej kwoty będzie trzynaście szkół wyższych. Będą to z jednej strony uczelnie, które poprawiły swoją kompleksową ocenę w ramach wspomnianej parametryzacji (UKW okazało się pod tym względem najlepsze w Bydgoszczy – przyp. red.), z drugiej – straciły na zmianie systemu dotacji z resortu. – Nie jest oficjalnie znana suma, która trafi do naszego uniwersytetu, ale wiadomo już, że przekroczy ona pułap 5 milionów złotych – wyjaśnia Sławomir Łaniecki, rzecznik UKW.

UKW w ramach parametryzacji przyporządkowano w dwóch przypadkach do kategorii A (Wydział Humanistyczny oraz Wydział Pedagogiki i Psychologii), pozostałe wydziały uzyskały kategorię B.

Oprócz UKW, dodatkowe środki trafią na konto m.in. Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Papieskich Wydziałów Teologicznych w Warszawie oraz Wrocławiu.

 


Powiązane treści