Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 5km/h S
H 6 • L 5
4C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
5C
Czw
7C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIUczniowie Budowlanki wysłali sto pocztówek z życzeniami i zaproszeniem do Bydgoszczy
Kartki z Budowlanki
06.11.2018 | 10:46

Uczniowie Budowlanki wysłali sto pocztówek z życzeniami i zaproszeniem do Bydgoszczy

Na zdjęciu: Takie kartki otrzymali uczniowie ze stu szkół w Polsce. Są na nich życzenia i zaproszenie do Bydgoszczy.

Fot. ZSB

Akcja zapoczątkowana została na Facebooku przez nauczycieli geografii. Dołączyło do niej już ponad sześćset szkół z całej Polski m.in. Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy.

Od kilku dni klimatyczne pocztówki z Bydgoszczą lat 20. i 30. XX wieku wysyłane były przez uczniów bydgoskiej „Budowlanki” do ich kolegów i koleżanek w różnym wieku i z różnych stron Polski. Jest szansa, że  jeszcze przed 11 listopada odczytają oni zaproszenie do naszego miasta. Młodzi ludzie w stu miastach Polski dowiedzą się,  że w  Bydgoszczy zobaczyć można m.in. urokliwą Wyspę Młyńską, skarby secesyjnej architektury, zbiory Muzeum Okręgowego, że Bydgoszcz to miasto skarbów i warto tu przyjechać, aby poznać nowe, piękne miejsca, a przede wszystkim  wielu  przyjaciół.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rekomenduje ten projekt w następujący sposób: Uczniowie ze szkół różnego typu i poziomu, w różnym wieku – od przedszkolaków po maturzystów, z rozmaitych miejscowości rozsianych po całej Polsce – i wielkich miast, i malutkich wiosek – wysyłają swoim kolegom pocztówki z pozdrowieniami z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. To szansa zaprezentowania swojej małej ojczyzny rówieśnikom w kraju i dowiedzenia się czegoś o kolegach z innych rejonów Polski. To również szansa na nawiązanie nowych kontaktów i przyjaźni, lekcja geografii, historii, wiedzy o społeczeństwie i edukacji kulturoznawczej.

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych wysłali 100 pozdrowień i zaproszeń. Wystawę kartek, które oni otrzymają, będzie można oglądać na parterze szkoły już od 7 listopada.


Powiązane treści