Bydgoszcz
7C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 6
21C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
15C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUczniowie bydgoskich szkół nagrodzeni. Poznaliśmy zwycięzców konkursu pn. “Recytuję i segreguję”
konkurs recytuję i segreguję
24.03.2022 | 14:00

Uczniowie bydgoskich szkół nagrodzeni. Poznaliśmy zwycięzców konkursu pn. “Recytuję i segreguję”

Na zdjęciu: Maria Sławinowska ze SP nr 15 zwróciła uwagę również na strój, który pasował do tematyki wiersza.

Fot. nadesłane

W czwartek, 23 marca minął termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu adresowanego do uczniów klas I-III ze szkół podstawowych działających na terenie Bydgoszczy.  Autorzy trzech pierwszych miejsc otrzymają głośnik mobilny SONY EXTRA BASS, a do pozostałych siedmiu wyróżnionych osób trafią klocki LEGO. 

Konkurs „RECYTUJĘ I SEGREGUJĘ” polegał na wyrecytowaniu wierszyka przez dziecko oraz utrwaleniu go na nagraniu wideo. Wiersz miał zachęcać do segregacji.  Komisja konkursowa oceniła wszystkie nadesłane prace i wybrała 10 spośród nich. Podczas ich wyboru zwrócono uwagę nie tylko na treść wiersza i jego wymowę, ale również pomysł przedstawienia tematu i osiągnięty efekt wizualny.

W gronie laureatów znaleźli się:
1. miejsce: Filip Żuchelkowski – SP 36 w Bydgoszczy
2. miejsce: Maria Sławinowska – SP 15 w Bydgoszczy
3. miejsce: Dorota Kubacka – SP 61 w Bydgoszczy

Wyróżnienia:

  • Dominika Szulakowska – SP 12 w Bydgoszczy
  • Jan Steryeński – SP 12 w Bydgoszczy
  • Franciszek Lis – SP 15 w Bydgoszczy
  • Anna Mucha – SP 30 w Bydgoszczy
  • Hanna Towpik – SP 32 w Bydgoszczy
  • Maria Stefanowicz – SP 12 w Bydgoszczy
  • Leon Webera – SP 56 w Bydgoszczy

Wręczenie nagród nastąpi na początku przyszłego tygodnia, ale już dzisiaj możemy pogratulować zwycięzcom! O dokładnym miejscu i terminie dowiedzą się przez pocztę e-mail. Wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o.

Konkurs jest elementem kampanii informacyjno – edukacyjnej w ramach projektu „Zwiększenie efektywności instalacja do odzysku surowców wtórnych w ZGO MKUO ProNatura Sp. z o. o. w Bydgoszczy” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszy Spójności w ramach Programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.