[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Uczniowie bydgoskich szkół pokazali, jak ograniczają wykorzystanie tworzyw sztucznych w szkole [WYNIKI KONKURSU]

Dodano: 24.09.2022 | 08:34

Na zdjęciu: Karol Siegert to jedna z osób nagrodzonych aparatem Instax.

Fot. nadesłane

Poznaliśmy laureatów konkursu na prace zachęcającą do ograniczenia wykorzystywania tworzyw sztucznych w szkole. Uczniowie klas IV-VIII ze szkół podstawowych działających na terenie Bydgoszczy pokazali swoje kreatywne pomysły. Autorzy trzech pierwszych miejsc otrzymają aparat Instax, a do pozostałych sześciu wyróżnionych osób trafią słuchawki bezprzewodowe.

Konkurs polegał na wykonaniu zdjęcia lub nagrania wideo pokazujących, w jaki sposób można dbać o ograniczenie wykorzystywania tworzyw sztucznych w szkole. Prace można było przygotować zarówno podczas zajęć szkolnych, jak i w czasie wolnym w domu.

Komisja konkursowa oceniła wszystkie nadesłane prace i wybrała spośród nich. Podczas ich wyboru zwrócono uwagę nie tylko na pomysł dotyczący ograniczenia wykorzystywania tworzyw sztucznych w szkole, ale również na sposób jego przedstawienia.

W gronie laureatów znaleźli się:

1. Dorota Kubacka – Szkoła Podstawowa nr 61 w Bydgoszczy
2. Klara Rączka – Szkoła Podstawowa nr 35 w Bydgoszczy
3. Karol Siegert – Szkoła Podstawowa nr 15 w Bydgoszczy

Wyróżnienia:

  • Filip Steryeński – Szkoła Podstawowa nr 12 w Bydgoszczy
  • Inga Nowacka – Szkoła Podstawowa nr 46 w Bydgoszczy
  • Irmina Kołcon – Szkoła Podstawowa nr 51 w Bydgoszczy
  • Laura Jędrzejewska – Szkoła Podstawowa nr 12 w Bydgoszczy
  • Lena Strzelec – Szkoła Podstawowa nr 12 w Bydgoszczy
  • Maja Mojsiewicz – Szkoła Podstawowa nr 12 w Bydgoszczy

Wręczenie nagród nastąpi jeszcze w tym miesiącu, ale już dzisiaj możemy pogratulować zwycięzcom! O dokładnym miejscu i terminie dowiedzieli się przez pocztę e-mail. Wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o.

Konkurs jest elementem kampanii informacyjno-edukacyjnej w ramach Projektu „Zwiększenie efektywności instalacja do odzysku surowców wtórnych w ZGO MKUO ProNatura Sp. z o. o. w Bydgoszczy” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszy Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments