Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 6 • L 3
3C
Czw
4C
Pt
8C
Sob
12C
Nd
9C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUczniowie poznali życie osób niepełnosprawnych
04.12.2015 | 07:56

Uczniowie poznali życie osób niepełnosprawnych

3 grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Na zdjęciu: Uczniowie ZS 14 mogli zobaczyć, jak wygląda życie osób niepełnosprawnych.

Fot. nadeslane

3 grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W związku z tym w bydgoskich placówkach oświatowych odbyły się specjalne zajęcia na ten temat.

W środę w integracyjnym Zespole Szkół nr 14 zorganizowano warsztaty „Życie osób słabowidzących i niewidomych” przygotowane przez rewalidatorów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 oraz „Życie na wózku” zaprezentowane przez Michała Słomińskiego z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Podczas zajęć gimnazjaliści mogli doświadczyć, jakie trudności wynikają z niepełnosprawności, ale też dostrzec, jak barwne i wartościowe może być życie osób zmagających się z takimi problemami. Młodsi uczniowie bawili się podczas występu grupy cyrkowej „Z dołu do góry” oraz podczas „Burzy zmysłów”, gdy mogli poczuć, jak wygląda świat, gdy zmysły nie działają prawidłowo. Zorganizowane były także międzyklasowe zawody związanie z życiem osób niepełnosprawnych oraz występ grupy artystów No Name z SOSW nr 3 w Bydgoszczy.

10 grudnia w Pałacu Młodzieży odbędzie się organizowany m.in. przez ZS nr 7 Przegląd Małych Form Scenicznych „Serce słyszy Serce” przeznaczony dla dzieci z dysfunkcjami słuchu, wzroku bądź z niepełnosprawnością intelektualną zainteresowanych edukacją sceniczną. Swój dorobek artystyczny zaprezentuje około 150 uczestników, a podczas imprezy zostaną wręczone statuetki ,,Przyjaciel Niepełnosprawnych’’.


Powiązane treści