Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 12 • L 11
9C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
13C
Pon
15C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONEdukacjaUczniowie wrócą do szkół? Są wstępne wytyczne dotyczące organizacji zajęć
Reforma edukacji, szkoła, uczniowie, II LO - JW
28.07.2020 | 12:56

Uczniowie wrócą do szkół? Są wstępne wytyczne dotyczące organizacji zajęć

Na zdjęciu: Zgodnie z zapowiedzią premiera, uczniowie od 1 września mają wrócić do szkół.

Fot. Justyna Wróblewska / archiwum

Znamy wstępne wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącego organizacji nowego roku szkolnego. Jest plan, aby uczniowie wrócili do placówek, ale oficjalna decyzja zapadnie dopiero w połowie sierpnia.

O wstępnych wytycznych przygotowanych przez GIS poinformował portal rmf24.pl. Owe wytyczne zakładają, że dla wszystkich uczniów w czasie lekcji nie będzie maseczek i rękawiczek, przed wejściem do placówki nie będzie masowego mierzenia temperatury. W salach lekcyjnych nie będzie też pojedynczych ławek.

Konieczność zakładania masek będzie występowała wówczas, gdy będzie gromadziła się większa liczba uczniów, np. podczas apelu. Jest za to mowa o tym, aby często myć ręce, wietrzyć sale lekcyjne oraz przeprowadzać więcej zajęć na świeżym powietrzu. Wiadomo też, że dyrektor szkoły, po uzyskaniu zgody powiatowego inspektora sanitarnego będzie mógł szybko zareagować w momencie, gdyby w danej placówce pojawiło się ognisko epidemii czy realne zagrożenie dla zdrowia i życia uczniów oraz nauczycieli.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że uczniowie od 1 września wrócą do szkół i zajęcia będą odbywały się w formie stacjonarnej. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, który był w poniedziałek gościem RMF FM mówił, że jest zwolennikiem powrotu uczniów do szkół, ale decyzja zapadnie najwcześniej w połowie sierpnia.

Resort edukacji wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym pracują obecnie nad precyzyjnymi zapisami tych wytycznych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści