Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Uczniowie wyremontowali spalone mieszkanie. Podsumowano akcję [ZDJĘCIA]

Dodano: 17.06.2019 | 10:29

Na zdjęciu: W czwartek w Zespole Szkół Budowlanych podsumowano akcję.

Fot. ST

Po kilku miesiącach prac zakończył się remont spalonego mieszkania przy ul. Grunwaldzkiej. W minionym tygodniu w świetlicy Zespołu Szkół Budowlanych odbyło się podsumowanie akcji, w trakcie którego podziękowano partnerom, a także – a może i przede wszystkim – uczniom.

Remont spalonego mieszkania zorganizowało stowarzyszenie Dzięki Wam kierowane przez Adama Jaworskiego. Nie była to pierwsza taka akcja. Wcześniej z pomocą uczniów odnowione także inne mieszkania w Bydgoszczy. – Dwa lata temu, kiedy była nawałnica w Sośnie, przyjechał do mnie jeden z posłów, który zapytał o pomoc przy odbudowie domów. Był to dla mnie lekki szok,bo zastanawiałam się, jak młodzi ludzie tam dojadą, jak zebrać materiał. Okazało się, że to możliwe, bo potencjał i chęć pomocy w młodzieży są ogromne. Kilka miesięcy później przyszedł pan Adam i spytał o pomoc przy remoncie mieszkania przy ul. Tucholskiej. I to się już tak dzieje bardzo długo – mówiła o początkach współpracy dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych Magdalena Popielewska. Podczas remontu pomagały także Branżowa Szkoła I stopnia nr 6 i Zespół Szkół Elektrycznych.

Uczniowie pomagają w ramach zajęć szkolnych i praktyki. To właśnie im podziękowano podczas czwartkowej uroczystości. Wyróżniono także partnerów akcji: firmie Logon S.A., proboszcza parafii św. Wojciecha ks. Jarosława Antkowiak, Caritas Diecezji Bydgoskiej, cukiernię Sowa, Bims Plus, Eltech Bydgoszcz, PUBR, Tomasza Guzego z Koła Młodych PZITB, PPH Andrexim, Andrzeja Kropidłowskiego, radnego Romana Jasiakiewicza i pracowników firmy Adam-Pol.

Na podsumowaniu obecna była Danuta Antczak, córka „babci Teresy”, której mieszkanie przy ul. Grunwaldzkiej wyremontowano. – Nie myślałam, że aż tyle osób przybędzie nam pomóc i będziemy mieli tak pięknie zrobione mieszkanie. Wygląda ślicznie. Mam nadzieję, że będziemy się nim długo cieszyć – mówiła.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments