Bydgoszcz
13C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 14 • L 11
14C
Nd
16C
Pon
16C
Wt
12C
Sr
12C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIUczniowie z Koronowa zwyciężyli w wojewódzkim finale Ogólnopolskiego Turnieju BRD
rower
28.05.2016 | 13:46

Uczniowie z Koronowa zwyciężyli w wojewódzkim finale Ogólnopolskiego Turnieju BRD

Młodzi ludzie będą reprezentować kujawsko-pomorskie w finale centralnym.

Na zdjęciu: Dzieci udowodniły m.in. to, że znają zasady jazdy na rowerze.

Fot. wolny dostęp

W ubiegłą sobotę (21 maja) w Bydgoszczy odbył się Finał Wojewódzki w ramach XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Uczniowie z Koronowa okazali się bezkonkurencyjni.

W finale łącznie brało udział 12 drużyn: 6 w kategorii szkół podstawowych i 6 w kategorii gimnazjów. Byli to przedstawiciele placówek z różnych miejscowości znajdujących się na ternie województwa kujawsko-pomorskiego. Uczniowie z Koronowa zwyciężyli nie tylko w rywalizacji grupowej, ale również indywidualnej.

Wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie zajęli wszystkie miejsca na podium w swojej kategorii. Natomiast gimnazjaliści z Gimnazjum nr 1 w Koronowie uplasowali się na 1 i 3 miejscu, pokonując inne osoby w tym samym przedziale wiekowym.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować województwo kujawsko-pomorskie w finale centralnym turnieju organizowanego przez Polski Związek Motorowy. Finał odbędzie się w dniach 6-8 czerwca w Krośnicy, woj. opolskie. Życzymy powodzenia zdolnym uczniom.


Powiązane treści