[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Uczniowie zakończyli wakacje. Od jutra start nowego roku szkolnego

Dodano: 01.09.2019 | 13:08

Inauguracja nowego roku szkolnego w poniedziałek, 2 września.

Na zdjęciu: Od nowego roku, szkoły średnie przyjmą więcej uczniów niż dotychczas.

Fot. Justyna Wróblewska

Już jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny 2019/2020. Przerwa przed jego rozpoczęciem upłynęła pod znakiem przeprowadzonej przez rząd reformy systemu edukacji.

W efekcie reformy systemu edukacji do klas pierwszych pójdą zarówno ci, którzy ukończyli ostatnią klasę gimnazjów, jak i ich o rok młodsi koledzy, którzy jako pierwsi zakończyli ośmioletni cykl nauczania w szkole podstawowej.

Jutro odbędzie się inauguracja roku, a w Bydgoszczy miejska inauguracja roku szkolnego odbędzie się w VII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. 11 Listopada.

Świąteczna przerwa od nauki dla uczniów będzie w dniach 23-31 grudnia 2019 r., z kolei od 13 stycznia rozpoczną się ferie zimowe. Uczniowie z Kujaw i Pomorza na dwutygodniowy, zimowy odpoczynek od szkoły udadzą się w dniach 27 stycznia – 9 lutego, wraz z rówieśnikami z Małopolski, Lubuskiego, Świętokrzyskiego i Wielkopolskiego. Rok szkolny dla uczniów podstawówki potrwa do 27 czerwca, z kolei uczniowie ostatnich klas liceów, zakończą naukę 24 kwietnia, by od początku maja przystąpić do egzaminów maturalnych.

Uczniowie zakończyli wakacje. Od jutra start nowego roku szkolnego
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments