Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 2 • L 1
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoUdało się! Bydgoszcz z szansami na miano Świetlnej Stolicy Polski! [GŁOSOWANIE]
jarmark swiateczny - umb robert sawicki
07.01.2020 | 12:21

Udało się! Bydgoszcz z szansami na miano Świetlnej Stolicy Polski! [GŁOSOWANIE]

Na zdjęciu: Bydgoskie iluminacje świąteczne mogą zyskać miano najlepszych w Polsce.

Fot. Robert Sawicki/UMB

Bydgoszcz znalazła się w finale konkursu na Świetlną Stolicę Polski. Głosowanie wojewódzkie odbyło się na przełomie grudnia i stycznia. Teraz czas na etap ogólnopolski.

Zwycięzca etapu krajowego, do którego zakwalifikowali się mistrzowie województw, zdobędzie nie tylko tytuł, ale też nagrody na cele społeczne o wartości 50 tys. zł. Do pozostałych finalistów – mistrzów województwa – trafi nagroda o wartości 10 000 zł. Głosowanie ogólnopolskie potrwa do 15 stycznia. Wspierać swoje miasto można co 24 godziny.

[GŁOSOWANIE – TUTAJ]

W tym roku, po rewitalizacji Starego Rynku, bydgoska starówka została zaaranżowana na święta w całkiem nowy sposób. Na rynku obok pięknie ustrojonej choinki stanęły nowe iluminacje, w tym świetlne skrzydła, fotel i samochód retro. Wokół płyty przystrojono mniejsze choinki, a klimatu dopełniają także świątecznie udekorowane i rozświetlone zimowe ogródki. Efektownie podświetlona jest także ulica Długa i Batorego, a przede wszystkim – Mostowa, na której odbywał się jarmark ciągnący się aż do placu Teatralnego. Tam wciąż czeka nas bajkowy świat wesołego, świątecznego miasteczka z kryształowym labiryntem i atrakcjami dla najmłodszych – wyliczał dekoracje bydgoski urząd miasta przed świętami. Świąteczne ozdoby pojawiły się też na ul. Gdańskiej, Dworcowej, Focha i Jagiellońskiej oraz na Wyspie Młyńskiej.

Bydgoskie iluminacje świąteczne już raz zostały docenione przez internautów – w 2017 roku miasto uznane zostały za najpiękniej oświetlone świątecznie w województwie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści