Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 18 • L 17
16C
Pt
10C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleUdana akcja bydgoskiej policji. Czterech mężczyzn zatrzymanych za handel narkotykami
Policja
23.08.2018 | 12:56

Udana akcja bydgoskiej policji. Czterech mężczyzn zatrzymanych za handel narkotykami

Podejrzani w latach 2014-2016 wprowadzili na czarny rynek 35 kg amfetaminy, 12 kg marihuany oraz znaczne ilości kokainy.

Na zdjęciu:

Fot. archiwum

Policjanci z Bydgoszczy zatrzymali cztery osoby, które zajmowały się zakupem, przewozem i wprowadzeniem do obrotu niedozwolonych środków psychoaktywnych. Mężczyźni działali na terenie całej Polski. 

Sierpniowe zatrzymania są kontynuacją działań, prowadzonych przez bydgoskich kryminalnych w ubiegłym roku. We wrześniu 2017 roku w ręce policji wpadł 39-latek, który zajmował się nabywaniem niedozwolonych środków psychoaktywnych z zagranicy. W jego samochodzie znaleziono blisko 2,5 kg marihuany oraz kokainę. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący przemytu z zagranicy znacznych ilości narkotyków.

W tym miesiącu funkcjonariuszom udało się zatrzymać kolejne osoby, które były zamieszane w ten przestępczy proceder. Jak informuje kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy, wśród nich znajdują się osoby zamieszkujące powiat świecki. 2 sierpnia w ręce policji wpadł 32-latek. Mężczyzna był już dobrze znany funkcjonariuszom, ponieważ we wrześniu ubiegłego roku został zatrzymany do sprawy narkotykowej. Podejrzany usłyszał zarzut dotyczący przewozu znacznych ilości narkotyków z zagranicy. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W ubiegły wtorek (21 sierpnia) kryminalni dokonali kolejnych zatrzymań – tym razem złapali 38 i 25-latka. Młodszy z zatrzymanych będzie odpowiadać za przewóz z zagranicy znacznych ilości środków odurzających, a starszy odpowie za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu zostali oni aresztowani na trzy miesiące.

Piątą osobą zamieszaną w narkotykowy biznes jest mieszkaniec powiatu świeckiego, który odbywa aktualnie karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym. 37-latek został doprowadzony z więzienia do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Oskarżyciel przedstawił mu zarzuty dotyczące transgranicznego przewozu znacznych ilości narkotyków oraz wprowadzania ich do obrotu.

Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że podejrzani w latach 2014-2016 wprowadzili na czarny rynek 35 kg amfetaminy, 12 kg marihuany oraz znaczne ilości kokainy. Teraz grozi im kara od 3 lat pozbawienia wolności za przemyt narkotyków z zagranicy oraz do 12 lat pozbawienia wolności za wprowadzenie ich do obrotu na terenie RP.


Powiązane treści