Bydgoszcz
7C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 10 • L 5
15C
Sr
5C
Czw
5C
Pt
6C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaUdany listopad bydgoskiego lotniska. Najlepszy wynik w historii
Lufthansa lotnisko Bydgoszcz
01.12.2017 | 13:12

Udany listopad bydgoskiego lotniska. Najlepszy wynik w historii

Port im. Paderewskiego zanotował wzrost o blisko 40 procent w stosunku do poprzedniego roku.

Na zdjęciu: Od końca października samoloty Lufthansy kursują na trasie Bydgoszcz - Frankfurt codziennie.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Ponad 25,5 tysiąca osób skorzystało w minionym miesiącu z usług bydgoskiego portu lotniczego. Tak często w listopadzie jeszcze nie lataliśmy. 

Port Lotniczy Bydgoszcz bardzo szybko, bo już 1 grudnia pochwalił się rezultatami z ostatnich kilku tygodni. Dokładny wynik – 25 771 obsłużonych podróżnych to wzrost aż o blisko 38 procent w stosunku do ubiegłego roku, gdy pasażerów było niespełna 19 tysięcy. Tyle że należy dodać, iż ubiegłoroczny listopad był pod względem frekwencji najgorszym od 2011 roku. W minionych latach w przedostatnim miesiącu roku lotnisku zasadniczo udawało się z nawiązką przebijać pułap 20 tysięcy odprawionych osób (2012 r. – 20 681, 2013 r. – 22 053, 2014 r. – 24 230 i 2015 r. – 23 340).


⇒ CZYTAJ TAKŻE » Port Lotniczy Bydgoszcz proponuje kierunki na wakacje 2018. Dokąd można polecieć?


Jak wyjaśniają przedstawiciele PLB, na duży wzrost liczby pasażerów wpłynęło uruchomienie połączenia do podlondyńskiego Luton, z którego od początku zimowej siatki połączeń bydgoszczanie mogą korzystać trzy razy w tygodniu. Dodatkowo, od 29 października Lufthansa oferuje z miasta nad Brdą codzienne połączenia do Frankfurtu nad Menem. – Coraz większym zainteresowaniem cieszy się również uruchomione latem połączenie ze Lwowem – dodaje Artur Niedźwiecki z biura prasowego bydgoskiego lotniska.

Jak rysują się perspektywy na rok 2018? Zdaniem reprezentantów portu – przynajmniej „ciekawie”. Wszystko za sprawą czwartej rotacji z Londynem-Luton, która zostanie uruchomiona wiosną. Codziennie od końca marca polecimy też na lotnisko Stansted (aktualnie sześć połączeń w tygodniu). Można już także kupować bilety na wiosenne loty na Ukrainę, a biura podróży oferują już dziewięć wakacyjnych kierunków na przyszłoroczny sezon – Antalyę, Burgas, Dubrovnik, Fuerteventurę, Heraklion na Krecie, Korfu, Zakynthos, a także Albanię oraz Bośnię i Hercegowinę.


Powiązane treści