32% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 21 • L 21
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportUdany siatkarski weekend. Pałac i BKS Visła wygrały swoje mecze [ZDJĘCIA]
21.03.2021 | 09:42

Udany siatkarski weekend. Pałac i BKS Visła wygrały swoje mecze [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Siatkarze BKS Visły Bydgoszcz w sobotę pokonali we własnej hali Polski Cukier Avię Świdnik.

To był udany weekend dla bydgoskich drużyn siatkarskich. Zarówno Polskie Przetwory Pałac, jak i BKS Visła wygrały swoje ligowe mecze w Immobile Łuczniczce.

W Tauron Lidze Siatkarek, sezon zbliża się do końca. Polskie Przetwory Pałac nie powtórzył wyniku z dwóch ostatnich sezonów, kiedy to bydgoszczanki zajęły szóstą pozycję. W bieżących rozgrywkach, drużyna Piotra Mateli walczy jedynie o dziewiąte miejsce. Rywalkami Pałacu są zawodniczki Volley Wrocław. Bydgoskie zawodniczki odniosły wygraną w pierwszym meczu we własnej hali, ale o losach spotkania zadecydował dopiero tie-break. Pałac prowadził już 2:0 i 24:21 w trzecim secie. Wrocławianki, prowadzone przez Dawida Murka (były siatkarz m.in. ówczesnego Transferu Bydgoszcz) odrobiły trzy piłki setowe i wygrały seta 28:26, bo w ataku nie do zatrzymania była Natalia Murek. W ofensywie znakomicie spisywała się także Izabella Rapacz (była siatkarka Pałacu), co sprawiło, że zespół z Dolnego Śląska nadspodziewanie łatwo wygrał czwartą partię i doprowadził do tie-breaka, a w nim walka długo toczyła się punkt za punkt. Dopiero w drugiej części piątej odsłony, skuteczne ataki Bidias i Dascalu dały bydgoszczankom dwupunktową zaliczkę (11:9) i choć rywalki jeszcze doprowadziły do remisu (13:13), to w końcówce skuteczniejsze były miejscowe.

Drugi mecz tych drużyn odbędzie się 1 kwietnia we Wrocławiu. Jeśli w rywalizacji do dwóch wygranych będzie remis, to ewentualny trzeci pojedynek w Immobile Łuczniczce zostanie rozegrany 10.04.

TAURON LIGA SIATKAREK – I MECZ O DZIEWIĄTE MIEJSCE – 19.03.2021 R.
POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ – VOLLEY WROCŁAW 3:2 (25:22, 25:20, 26:28, 16:25, 15:13)
Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 1:0 dla Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz.

POLSKIE PRZETWORY PAŁAC: Mazurek 2, Bidias 14, Ziółkowska 11, Dascalu 25, Żurowska 17, Hawryła 11 oraz Jagła (libero), Reszelewska (libero), Michalewicz, Reiter 1, Lijewska.

VOLLEY: Szady 5, Bączyńska 10, Witkowska 12, Rapacz 29, N. Murek 19, Fedorek 8 oraz Agnieszka Adamek (libero), Pancewicz (libero), Wołodko.

Sędziowali: Mirosław Beń, Grzegorz Sołtysiak.
Komisarz Tauron Ligi: Witold Murczkiewicz.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.
MVP meczu: Aleksandra Dascalu (Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz).

WSZYSTKIE INFORMACJE Z SIATKARSKICH PARKIETÓW W NASZYM SERWISIE – SIATKÓWKA BYDGOSZCZ

W Tauron I Lidze Siatkarzy, sezon zasadniczy dopiero dobiega końca. BKS Visła nie zwalnia w nim zwycięskiego tempa. W meczu 28 kolejki, zespół Marcina Ogonowskiego pokonał w trzech setach zajmującą czwarte miejsce w tabeli Polski Cukier Avię Świdnik. Zacięte były jedynie dwa pierwsze sety tego pojedynku, w trzecim gospodarze prowadzili od samego początku, a przewagę wypracowali sobie dzięki serii znakomitych zagrywek środkowego Mariusza Marcyniaka.

Bydgoski zespół jest na drugim miejscu w tabeli i zapewne dopiero w ostatniej kolejce, która odbędzie się 31 marca, stoczy na wyjeździe z LUK Politechniką Lublin bezpośredni pojedynek o pierwsze miejsce na koniec sezonu zasadniczego (na razie liderem tabeli jest zespół z Lublina). BKS Visła w przyszłą sobotę (27 marca) rozegra ostatni mecz we własnej hali w fazie zasadniczej – do Immobile Łuczniczki przyjedzie zespół Mickiewicza Kluczbork (początek o 17:00, pojedynek bez udziału kibiców).

TAURON I LIGA SIATKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 28 KOLEJKA – 20.03.2021 R.
BKS VISŁA BYDGOSZCZ – POLSKI CUKIER AVIA ŚWIDNIK 3:0 (25:23, 25:21, 25:15)

BKS VISŁA: Masny 2, Galabov 13, Marcyniak 7, Strzeżek 13, Łaba 10, Gałązka 5 oraz T. Bonisławski (libero), Kaźmierczak.

POLSKI CUKIER AVIA: Nowak 5, Sługocki 7, Machowicz 4, Żywno 15, Guz 6, Obermeler 2 oraz D. Bonisławski (libero), Swodczyk, Rećko 2, Kuś.

Sędziowali: Michał Markowski, Dariusz Chadyniak.
Komisarz Tauron I Ligi: Witold Murczkiewicz.
Kwalifikator Tauron I Ligi: Ryszard Dietrich.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.
MVP meczu: Jan Galabov (BKS Visła Bydgoszcz).